• Powojnik Cassandra bylinowy 2L
  • Powojnik Cassandra bylinowy 2L
  • Powojnik Cassandra bylinowy 2L
  • Powojnik Cassandra bylinowy 2L
  • Powojnik Cassandra bylinowy 2L
Powojnik Cassandra bylinowy 2L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Cassandra bylinowy 2L

Clematis Cassandra

Skrócony opis produktu:

Powojnik Cassandra to wyjątkowo ładna bylina, która ożywi ogród późnym latem. Przyjemnie pachnące kwiaty zwabią owady i motyle. Intensywnie niebieskie kwiaty z fantazyjnie wywiniętymi i fryzowanymi na brzegach działkami pojawiają się od lipca do września. Szczególnie przydatna do stosowania na rabatach bylinowych lub między krzewami. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

30,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 30,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Roślina ta tworzy duże kępy dorastające do 1,5 m wysokości i podobnej szerokości. 

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty małe o średnicy śr. 2 cm, pachnące, intensywnie niebieskie, hiacyntowatego kształtu, osadzone pęczkami w kątach liści. Mają 4 fantazyjnie wywinięte i fryzowane na brzegach działki. 

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie długo i obficie od lipca do września.

Liście

Liście: Ciemnozielone. Liście są duże, trójlistkowe. Blaszki liściowe są sztywne, skórzaste, ciemnozielone i matowe, osadzone na mocnych ogonkach

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Lubi miejsca słoneczne lub półcieniste. Może rosnąć na każdej wystawie, od południowej do północnej. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny, ale też nie całkiem piaszczystej).

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Jest łatwa w uprawie. Wczesną wiosną co roku należy przyciąć tuż nad ziemią pędy martwe, a żywe na wys. 5˗10 cm. Późną jesienią pędy i liście zasychają. Wiosną stare łodygi należy obciąć, aby zrobić miejsce wyrastającym z ziemi, nowym pędom. Podlewać w czasie wegetacji. 

Podpory

Podpory: Dzięki sztywnym pędom nie wymagają podpór. Jej mocne, ulistnione łodygi wyrastają z krótkich podziemnych kłączy. Pędy zimą zamierają do podstawy. Wiosną nowe pędy wyrastają z ziemi i osiągają wysokość 1 m.

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu. Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Niemcy. 

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
fioletowy
niebieski
Termin kwitnienia
IX
VII
VIII
Pachnące kwiaty
tak
Wiek rośliny
3

Specyficzne kody

EAN13
5902539178050
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy