• Obecnie brak na stanie
  • Powojnik Słowianka włoski 1L
  • Powojnik Słowianka włoski 1L
  • Powojnik Słowianka włoski 1L
Powojnik Słowianka włoski 1L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Słowianka włoski 1L

Clematis Słowianka

Skrócony opis produktu:

Powojnik Słowianka to polska odmiana clematisa o pojedynczych fioletowych-ciemnoczerwonych kwiatach z żółtymi pilnikami. Osiąga do 3 m wysokości, idealnie nadaje się na pergole, a także na naturalne podpory. Kwitnie obficie. Polecana dla początkujących jak i koneserów. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Wyhodowany przez Stefana Franczaka, jednego z najbardziej uznanych twórców powojników takich jak Błękitny Anioł, Jan Paweł II, Polish Spirit, Westerplatte czy Matka Urszula Ledóchowska. 

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty pojedyncze prawie okrągłe, średnicy około 10cm, z 6 szerokimi, zaokrąglonymi na wierzchołku, ciemnoczerwonymi-fioletowymi działkami i jaskrawoczerwonym pasem przez środek. Pręciki kremowe, o żółtych pylnikach. 

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie na tegorocznych pędach od czerwca do lipca, powtarza kwitnienie mniej obficie aż do października. 

Liście

Liście: Jasnozielone. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Roślina może rosnąć na słońcu, w półcieniu albo cieniu. Najlepiej kwitnie jednak na stanowisku dobrze oświetlonym. Szczególnie polecane są stanowiska w pobliżu ścian o wystawie wschodnio-południowej i zachodnio-południowej. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny, ale też nie całkiem piaszczystej).

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Wymaga silnego cięcia, należy je wykonać wiosną na wysokości ok. 20-50 cm nad ziemią. Wczesną wiosną należy usunąć stare pędy. 

Podpory

Podpory: Podpór czepia się ogonkami liściowymi. Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. Może wspinać się po naturalnych podporach, np. krzewach liściastych lub iglastych oraz krzewinkach. 

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu.  Powojnik nie jest pnączem zimozielonym, liście opadające na zimę.

Pochodzenie

Pochodzenie: Polska.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
czerwony
fioletowy
Termin kwitnienia
IX
VI
VII
VIII
X
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5902539175974
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy