• Powojnik Bill McKenzie tangucki 2L
  • Powojnik Bill McKenzie tangucki 2L
  • Powojnik Bill McKenzie tangucki 2L
  • Powojnik Bill McKenzie tangucki 2L
  • Powojnik Bill McKenzie tangucki 2L
  • Powojnik Bill McKenzie tangucki 2L
Powojnik Bill McKenzie tangucki 2L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Bill McKenzie tangucki 2L

Clematis Bill McKenzie

Skrócony opis produktu:

Powojnik tangucki Bill McKenzie to urocze, bardzo silnie rosnące pnącze latem i jesienią pokryte masą dzwonkowatych, intensywnie żółtych kwiatów. Wygląda efektownie nawet późną jesienią i zimą, dlatego warto go powszechnie stosować. Polecany do obsadzania wysokich ogrodzeń i tworzenia osłon. Dorasta do 6 m wysokości i dobrze się zagęszcza.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

30,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 30,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Bill MacKenzie to stara, sprawdzona odmiana powojnika należącego do grupy Tangutica, wyhodowana w 1968 roku w Wielkiej Brytanii przez W. G. MacKenziego, zyskała uznanie zdobywając w 1976 roku nagrodę Royal Horticultural Society’s Award, a 1993 roku Garden Merit.

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty żółte, częściowo otwarte o śr. 7 cm. Działki grube, szerokie, z ostrymi, wywiniętymi na zewnątrz wierzchołkami i beżowymi pylnikami na purpurowobrązowych nitkach. Latem obok nowo rozwijających się kwiatów rośliny zaczyna pokrywać „peruka” jedwabistych, puszystych owocostanów. Owoce to dekoracyjne, puszyste, jedwabiste peruki utrzymujące się do wiosny.

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie od końca czerwca aż do końca października. 

Liście

Liście: Ciemnozielone, trójlistkowe, pierzaste, całobrzegie, ząbkowane. Liście pozostają zielone aż do początku listopada.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Powojnik ten najlepiej rośnie w miejscach jasnych, słonecznych lub tylko lekko ocienionych. Może rosnąć na wystawie południowej, wschodniej i zachodniej. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny, ale też nie całkiem piaszczystej).

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie potrzebuje specjalnego cięcia, ale znosi je dobrze, jeśli trzeba ograniczyć jego nadmierne rozrastanie. Na przełomie II i III należy usunąć martwe pędy, a żywe przycinać silnie: w pierwszym roku 30 cm nad ziemią, nad silnymi pąkami, w drugim roku 40 cm, a w następnych latach na wys. 50 cm. Można też zostawić bez przycinania, jednak co kilka lat roślina powinna być silnie przycinana w celu odmłodzenia.

Podpory

Podpory: Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. Elementy z których składa się podpora nie powinny przekraczać 1 cm średnicy. Dobrze nadaje się do obsadzania wysokich ogrodzeń, altan czy pergoli i tworzenia wszelkiego rodzaju osłon. Może wspinać się po drzewach i wysokich krzewach.

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Dopiero mrozy poniżej -50°C niszczą kwiaty. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu. Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Wielka Brytania. 

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
żółty
Termin kwitnienia
IX
VI
VII
VIII
X
Pachnące kwiaty
nie
Wiek rośliny
3

Specyficzne kody

EAN13
5902539177213
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy