• Obecnie brak na stanie
  • Powojnik Mazury wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Mazury wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Mazury wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Mazury wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Mazury wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Mazury wielkokwiatowy 1L
Powojnik Mazury wielkokwiatowy 1L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Mazury wielkokwiatowy 1L

Clematis Mazury

Skrócony opis produktu:

Powojnik Mazury to silnie rosnąca odmiana mrozoodporna. Kwitnie pełnymi niebieskimi kwiatami z jaśniejszymi przebarwieniami, zewnętrzny okółek działek ma zielone przebarwienia. Kwiaty duże, o średnicy 15-17 cm. Kwitnie od czerwca do września na tegorocznych pędach. Polecana do uprawy przy kratach, pergolach, ale także w dużych pojemnikach. Osiąga 2-3m wysokości

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Odmiana powstała w 2006 r. Hodowcą był Szczepan Marczyński,  jeden z największych polskich twórców powojników takich jak Mazowsze, Maria Skłodowska Curie, Blue Pillar czy Jerzy Popiełuszko. Odmiana została wyróżniona srebrnym medalem na wystawie "Zieleń to Życie 2006".

Kwiaty

Kwiaty: Bardzo duże, pełne, o średnicy 15-17 cm, o niebieskiej barwie z jaśniejszymi przebarwieniami. W centrum kwiatu znajduje się skupisko kremowych słupków. 

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwiaty zakwitają od końca czerwca do początku września na tegorocznych pędach. 

Liście

Liście: Zielone. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Roślina może rosnąć na słońcu. Najlepiej kwitnie na stanowisku dobrze oświetlonym. Szczególnie polecane są stanowiska w pobliżu ścian o wystawie wschodnio-południowej i południowej. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego lub lekko zasadowego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny, ale też nie całkiem piaszczystej).

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Mazury należy ciąć silnie, wiosną należy głownie usunąć uschnięte lub uszkodzone pędy, pozostałe przyciąć na wys. 50 cm. Cięcie powojników kwitnących wiosną i wczesnym latem należy ograniczyć do usuwania pędów uszkodzonych lub zamarłych, ewentualnie można je przycinać na wysokości około 1,5 m. Przycinanie zalecamy wykonać po przekwitnięciu aby powojnik miał szanse zakwitnąć ponownie na pędach tegorocznych. 

Podpory

Podpory: Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. Elementy z których składa się podpora nie powinny przekraczać 1 cm średnicy. 

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu.  Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Polska.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Termin kwitnienia
VI
VII
VIII
X
Pachnące kwiaty
nie
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5902539174458
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy