• Powojnik Markham’s Pink botaniczny 1L
  • Powojnik Markham’s Pink botaniczny 1L
  • Powojnik Markham’s Pink botaniczny 1L
  • Powojnik Markham’s Pink botaniczny 1L
  • Powojnik Markham’s Pink botaniczny 1L
  • Powojnik Markham’s Pink botaniczny 1L
Powojnik Markham’s Pink botaniczny 1L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Markham’s Pink botaniczny 1L

Clematis Markham’s Pink

Skrócony opis produktu:

Powojnik Markham's Pink to jedna z najwcześniej i najobficiej kwitnących odmian, o uroczych, półpełnych, purpuroworóżowych kwiatach pojawiających się od kwietnia do czerwca. Bardzo odporna i mało wymagająca. Idealnie nadaje się do uprawy przy ogrodzeniach, ścianach, kamieniach i starych pniach. Może być stosowana jako roślina okrywowa. Osiąga 2-3 m wysokości. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Jedna z najobficiej kwitnących odmian. Odmiana odporna i mało wymagająca. Wyhodowana przez Ernesta Markham. Otrzymała Award of Merit w 1935. 

Kwiaty

Kwiaty:  Kwiaty małe, dł. 4-6 cm, a po rozwinięciu śr. 6-8 cm, purpuroworóżowe na zewnątrz, jasnoróżowe wewnątrz, półpełne, dzwonkowate; złożone z 4 szerokich działek i licznych jasnoróżowych, wąskich, ostro zakończonych prątniczek.

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie w kwietniu-maju. Latem częściowo powtarza kwitnienie. Na jesień ma ozdobne owocostany.

Liście

Liście: Jasnozielone. Liście złożone, pierzaste mają ząbkowane listki. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Preferuje stanowiska oświetlone tylko przez część dnia lub półcieniste. Może rosnąć na każdej wystawie, od południowej do północnej. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny, ale też nie całkiem piaszczystej).

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie wymaga cięcia. Jedynie gdy się nadmiernie rozrośnie, można ją przyciąć tuż po kwitnieniu Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Kwitnie na pędach dwuletnich, przycinać więc należy go jedynie po przekwitnięciu.

Podpory

Podpory: Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. Elementy z których składa się podpora nie powinny przekraczać 1 cm średnicy. Może być stosowana jako roślina okrywowa

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu. Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Wielka Brytania.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
różowy
Termin kwitnienia
IV
V
Pachnące kwiaty
nie
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5902539172171
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy