• Obecnie brak na stanie
 • Powojnik Ai-Nor wielkokwiatowy 1L
 • Powojnik Ai-Nor wielkokwiatowy 1L
 • Powojnik Ai-Nor wielkokwiatowy 1L
 • Powojnik Ai-Nor wielkokwiatowy 1L
 • Powojnik Ai-Nor wielkokwiatowy 1L
 • Powojnik Ai-Nor wielkokwiatowy 1L
Powojnik Ai-Nor wielkokwiatowy 1L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Ai-Nor wielkokwiatowy 1L

Clematis Ai-Nor

Skrócony opis produktu:

Powojnik Ai-Nor to ciekawa rosyjska odmiana o dużych jasnoróżowych kwiatach i purpurowych młodych przyrostach. Jest łatwa w uprawie i ma wiele zastosowań ˗ może rosnąć w ogrodzie przy różnych podporach lub w dużych pojemnikach na balkonach i tarasach. Osiąga 2-2,5 m wysokości.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Powojnik z grupy wielkokwiatowych Wcześnie Kwitnących. Jest łatwa w uprawie i ma wiele zastosowań ˗ może rosnąć w ogrodzie przy różnych podporach lub w dużych pojemnikach na balkonach i tarasach. Wyhodowała Margarita Alekseevna Beskaravainaya (ZSRR). Nazwana w 1972 r. 

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty o średnicy 10-12 cm, najczęściej 6 eliptycznymi, jasnoróżowymi działkami w ciepłym, pastelowym odcieniu, z ciemniejszymi wierzchołkami. Pręciki z żółtymi pylnikami na białych nitkach.  

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie pod koniec maja do sierpnia. 

Liście

Liście: Liście całobrzegie, pojedyncze. Młode przyrosty są purpurowe.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Preferuje stanowiska dobrze oświetlone, ale nienagrzewające się (podstawa pędów powinna być w cieniu, a górna część oświetlona). Może rosnąć na wystawie zachodniej, wschodniej i północnej. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny, ale też nie całkiem piaszczystej). 

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Na przełomie II i III wystarczy usunąć martwe pędy, a żywe można przyciąć słabo: w pierwszym roku 30 cm od ziemi nad silnymi pąkami, w drugim - 70 cm, a w następnych latach na wys. 150 cm. 

Podpory

Podpory: Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. Elementy z których składa się podpora nie powinny przekraczać 1 cm średnicy. Może wspinać się po naturalnych podporach, np. krzewach liściastych lub iglastych oraz krzewinkach.

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu.  Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: ZSRR.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
różowy
Termin kwitnienia
V
VI
VII
VIII
Pachnące kwiaty
nie
Wiek rośliny
1

Specyficzne kody

EAN13
5902539170016
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy