• Hortensja Masja ogrodowa 2L
  • Hortensja Masja ogrodowa 2L
  • Hortensja Masja ogrodowa 2L
  • Hortensja Masja ogrodowa 2L
Hortensja Masja ogrodowa 2L
search
Hortensja

Hortensja Masja ogrodowa 2L

Hydrangea macrophylla

Skrócony opis produktu:

Hortensja ogrodowa Masja to odmiana hortensji ogrodowej o niezwykłych walorach dekoracyjnych. Krzew niższy, osiągający ok. 1 m wysokości i szerokości. Charakteryzuje się dużymi kwiatami osiągającymi nawet do 30 cm. Kwitnie nieprzerwanie od czerwca aż do późnej jesieni. Hortensję tę można sadzić zarówno pojedynczo jak i w grupach.

AKTUALNY WYGLĄD SADZONKI NA MIESIĄC KWIECIEŃ 2024. TAKA SADZONKA WYMAGA OKRYCIA PRZED PRZYMROZKAMI

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

24,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 23,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Hortensja ogrodowa to jeden z najładniejszych krzewów ozdobnych. Masja to niezawodna, wielkiej urody hortensja. Kwiatostany hortensji są zbudowane z dwóch rodzajów kwiatów: płonnych (sterylnych), pozbawionych słupka i pręcików, ale tworzących okazałe barwne płatki służące wabieniu owadów, oraz mniejszych kwiatów płodnych, pozbawionych dekoracyjnych płatków, służących tworzeniu nasion.

Kwiaty

Kwiaty:  Kolor kwiatów przechodzi z ciemnego różu w czerwień. Kwiaty są lekko pachnące, zebrane w bardzo duże, kuliste kwiatostany o średnicy 20 cm, złożone z wielu płonnych kwiatów. Utrzymują się on zwykle do jesieni stopniowo zmieniając barwę na żółtawo zieloną. Zabarwienie kwiatów zależy w dużym stopniu od kwasowości podłoża. Na glebach bardzo kwaśnych kwiaty są intensywniej różowe. 

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie nieprzerwanie od czerwca aż do późnej jesieni.

Liście

Liście: Liście ma mięsiste, błyszczące, zielone i bardzo dekoracyjne. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Preferuje stanowiska słoneczne lub półcienieste, najlepiej rosną w zacisznych, osłoniętych miejscach. Potrzebuje wilgotnego podłoża oraz żyznej, przewiewnej, świeżej gleby, zasobnej w składniki pokarmowe i lekko kwaśnej. Nie toleruje podmokłych i gliniastych ziem. Szkodzi jej także przesuszanie - w czasie upałów trzeba pamiętać o jej regularnym nawadnianiu. Dobrym pomysłem jest ściółkowanie krzewu korą - zabieg ten pozwala na utrzymanie odpowiedniego pH gleby.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu. Lubi duże ilości wody, stale podlewana wydaje ogromne kwiatostany wielkości nawet 40 cm. Standardowo kwiatostany mają ok 20-30 cm średnicy.

Cięcie

Pielęgnacja: Bardzo ważne jest to, że hortensji ogrodowych prawie wcale się nie przycina (kwitną one na starszych pędach). Usuwa się tylko kwiatostany (tuż pod nasadą), a najlepiej zrobić to wczesną wiosną.

Podpory

Podpory: Pędy z kwiatami sztywne, nie wymagają podpór. 

Zimowanie

Zimowanie: Hortensje ogrodowe nie są w pełni odporne na mróz. Wymagają okrycia na zimę. W dodatku zawiązują pąki już w poprzednim sezonie i to dla nich mróz jest szczególnie niebezpieczny. Nawet jeśli pędy nie przemarzną, to pączki - owszem i hortensja nie zakwitnie.

Pochodzenie

Pochodzenie: Japonia.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
różowy
Termin kwitnienia
VII
VIII
Pachnące kwiaty
nie
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5902539171570
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy