• Obecnie brak na stanie
  • Hortensja Deutschland ogrodowa 2L
  • Hortensja Deutschland ogrodowa 2L
  • Hortensja Deutschland ogrodowa 2L
  • Hortensja Deutschland ogrodowa 2L
Hortensja Deutschland ogrodowa 2L
search
Hortensja

Hortensja Deutschland ogrodowa 2L

Skrócony opis produktu:

Hortensja ogrodowa Deutschland, nazywana potocznie tęczową, to krzew o dużych, półkolistych kwiatostanach, które w zależności od podłoża przybierają barwę od niebieskiej, przez fioletową, aż po ciemnoróżową. Roślina ma krzaczasty, wyprostowany pokrój, a pędy są sztywne i grube. Hortensja Deutschland sprawdzi się uprawiana zarówno pojedynczo, jak i w grupie. Dorasta do 1, 5 metra wysokości.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

24,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 24,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Kwiaty rzadko zabarwiają się równomiernie i na jednym krzewie bywają różowe, niebieskie i fioletowe w różnych odcieniach, ale właśnie taki bukiet wygląda najatrakcyjniej. Odmiana ta pochodzi z Niemiec gdzie została wyhodowana w 1921 roku. W naszych warunkach Hortensja Tęczowa Deutschland dorasta do ok 1,5 m wysokości i do podobnej szerokości. Jej pokrój jest zwykle kulisty, lekko wzniesiony.

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty płonne, duże, ciemnoróżowe, zebrane w półkoliste, duże kwiatostany, o średnicy 15-18 cm. Barwa kwiatów może się zmieniać zależnie od pH podłoża. Na glebach kwaśnych, o pH 4,5 - barwa kwiatów jest intensywnie niebieska, pH 5,1 - niebieska, pH 5,5 - niebieskoróżowa, pH 6,5 - lilioworóżowa, pH 6,8 - ciemnoróżowa, pH 7,3 - różowa.

Kwitnienie

Kwitnienie:  Kwitnie na przełomie czerwca i października, kwiatostany utrzymują się na roślinie aż do stycznia.

Liście

Liście: Liście ma mięsiste, błyszczące, zielone i bardzo dekoracyjne, pod spodem matowe.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, najlepiej rosną w zacisznych, osłoniętych miejscach. Potrzebuje wilgotnego podłoża oraz żyznej, przewiewnej, świeżej gleby, zasobnej w składniki pokarmowe i lekko kwaśnej. Nie toleruje podmokłych i gliniastych ziem. Szkodzi jej także przesuszanie - w czasie upałów trzeba pamiętać o jej regularnym nawadnianiu. Dobrym pomysłem jest ściółkowanie krzewu korą - zabieg ten pozwala na utrzymanie odpowiedniego pH gleby. W szpalerze sadzimy w rozstawie co 90-100cm.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Cięcie pielęgnacyjne możemy przeprowadzić wiosną kiedy to rośliny rozpoczną wegetację. Polega ono na wycięciu pędów jedynie przemarzniętych, suchych na których nie widzimy żadnych oznak życia. Na wiosnę - zwłaszcza po surowej zimie - wszystkie pędy trzeba nisko przyciąć, pozostawiając kilkunastocentymetrowe odcinki pędów.

Podpory

Podpory: Pędy z kwiatami sztywne, nie wymagają podpór. 

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporna (strefa 6b do -20°C) Hortensja ogrodowa jest najwrażliwsza na mróz z odmian hortensji. Części przyziemne pędów należy okrywać (najczęściej piaskiem i gałązkami drzew iglastych). 

Pochodzenie

Pochodzenie: Niemcy.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
fioletowy
niebieskie
różowy
Termin kwitnienia
VI
VII
VIII
Pachnące kwiaty
nie
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5902539171556
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy