• Obecnie brak na stanie
  • Magnolia Coates 2L
  • Magnolia Coates 2L
Magnolia Coates 2L
search
Magnolia

Magnolia Coates 2L

magnolia soulangeana Coates

Skrócony opis produktu:

Magnolia Coates to dość szybko rosnąca odmiana o pokroju krzewu, lub niewielkiego drzewa o owalnej koronie, rozgałęziającej się nisko nad ziemią. Dorasta do ok 5-6m wysokości. Na przełomie kwietnia i maja wytwarza duże kwiaty o lilioworóżowych płatkach, usytuowane na końcach pędów.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

28,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 28,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

  Opis

Opis ogólny: Powstała na wskutek skrzyżowania dwóch odmian (M. sieboldii x M. tripetala ) w Królewskim Ogrodzie botanicznym w Kew. Posiada regularny zaokrąglony kształt dużego krzewu lub małego drzewka.

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty duże lub bardzo duże w kształcie tulipanów, osiągają ok.10 cm długości i składają się z 9-12 białych mięsistych płatków. W środku kielicha pojawiają się purpurowo-czerwone pręciki. Pięknie pachną. 

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie bardzo obficie wiosną na przełomie kwietnia i maja, przed rozwojem liści.

Liście

Liście: Liście są jajowate, zróżnicowane kolorystycznie, nawet do 25 cm długości, skupione na końcach pędów. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Najlepiej czuje się w miejscach osłoniętych od wiatru, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Preferuje podłoże żyzne, wilgotne, o lekko kwaśnym odczynie (pH ok. 6-6,5) Źle rośnie na glebach wapiennych. Wymaga intensywnego podlewania od maja do lipca, kiedy najszybciej wzrasta.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Ziemię wokół niej warto wyściółkować korą drzew iglastych. Dzięki temu ziemia będzie wolniej wysychać. Ponieważ kora ma kwaśny odczyn, to rozwiązanie tym bardziej korzystne dla magnolii. 

Cięcie

Pielęgnacja: Magnolie nie najlepiej znoszą przycinania, słabo się zagęszczają, a odrastanie trwa powoli. Ponadto cięcie może spowodować osłabienie kwitnienia na rok lub dwa. Róbmy to tylko w określonych sytuacjach: jeśli dojdzie do złamania gałęzi, podmarznięcia, ewentualnie jakiejś choroby lub gdy jakiś pęd ewidentnie nam przeszkadza. Jeśli przycinamy to zawsze po kwitnieniu.

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporna (Strefa 6b). Młode okazy magnolii są wrażliwe na silne mrozy, starsze znoszą je dobrze. Mimo mrozoodporności, przy -15°C przemarzają pąki kwiatowe, a poniżej -25°C mróz zagraża całym pędom. Dla bezpieczeństwa i pewności kwitnienia krzewy otulamy słomą lub tekturą. Dokonujemy tego po pierwszych mrozach jesiennych. 

Pochodzenie

Pochodzenie: Azja.  

Opis

Rodzaj
ozdobne
Kolor kwiatów
różowy
Termin kwitnienia
IV
V
Pachnące kwiaty
tak

Specyficzne kody

EAN13
5902539177732
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.