• Obecnie brak na stanie
  • Magnolia Stellata gwiaździsta 2L
  • Magnolia Stellata gwiaździsta 2L
  • Magnolia Stellata gwiaździsta 2L
  • Magnolia Stellata gwiaździsta 2L
  • Magnolia Stellata gwiaździsta 2L
  • Magnolia Stellata gwiaździsta 2L
  • Magnolia Stellata gwiaździsta 2L
Magnolia Stellata gwiaździsta 2L
search
Magnolia

Magnolia Stellata gwiaździsta 2L

Magnolia stellata

Skrócony opis produktu:

Magnolia gwiaździsta to podstawowy gatunek o pachnących, białych kwiatach. Jedna z najbardziej mrozoodpornych magnolii uprawianych w Polsce. Widok kwitnącej odmiany magnolii przedstawia czarodziejskie bogactwo kwiatów, które w pąku są jasnoróżowe, a po rozkwitnięciu białe, szeroko otwarte, przez co przypominają właśnie gwiazdę. Dorasta do 3m. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

32,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 32,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Krzew wolno rosnący o wysokości 2 metrów i szerokiej, gęstej koronie. Polecana przede wszystkim do małych ogrodów. Zaletą magnolii gwiaździstych jest też to, że zaczynają kwitnąć stosunkowo krótko po posadzeniu, bo często już w następnym roku.

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty białe, pachnące o średnicy 8-10 cm, o wąskich , szeroko rozłożonych listkach okwiatu w liczbie 12-18 (płatki i działki podobne do siebie)

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie bardzo obficie i wcześnie w marcu/kwietniu.

Liście

Liście: Liście odwrotnie jajowate, węższe i wydłużone. Długości 4-10 cm, na wierzchołku zaokrąglone, u podstawy klinowate o brzegu zwykle falistym. Ogonek liściowy długości 3-10 cm. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Najlepiej czuje się w miejscach osłoniętych od wiatru, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Preferuje podłoże żyzne, wilgotne, o lekko kwaśnym odczynie (pH ok. 6-6,5) Źle rośnie na glebach wapiennych. Wymaga intensywnego podlewania od maja do lipca, kiedy najszybciej wzrasta.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Ziemię wokół niej warto wyściółkować korą drzew iglastych. Dzięki temu ziemia będzie wolniej wysychać. Ponieważ kora ma kwaśny odczyn, to rozwiązanie tym bardziej korzystne dla magnolii. 

Cięcie

Pielęgnacja: Magnolie nie najlepiej znoszą przycinania, słabo się zagęszczają, a odrastanie trwa powoli. Ponadto cięcie może spowodować osłabienie kwitnienia na rok lub dwa. Róbmy to tylko w określonych sytuacjach: jeśli dojdzie do złamania gałęzi, podmarznięcia, ewentualnie jakiejś choroby lub gdy jakiś pęd ewidentnie nam przeszkadza. Jeśli przycinamy to zawsze po kwitnieniu.

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporna (Strefa 6b). Młode okazy magnolii gwiaździstej są wrażliwe na silne mrozy, starsze znoszą je dobrze. Mimo mrozoodporności, przy -15°C przemarzają pąki kwiatowe, a poniżej -25°C mróz zagraża całym pędom. Dla bezpieczeństwa i pewności kwitnienia krzewy otulamy słomą lub tekturą. Dokonujemy tego po pierwszych mrozach jesiennych. 

Pochodzenie

Pochodzenie: Azja.  

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
Termin kwitnienia
I-III
IV
Pachnące kwiaty
tak

Specyficzne kody

EAN13
5902539177992
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.