• Obecnie brak na stanie
  • Magnolia Betty 2L
  • Magnolia Betty 2L
  • Magnolia Betty 2L
Magnolia Betty 2L
search
Magnolia

Magnolia Betty 2L

Magnolia Betty

Skrócony opis produktu:

Magnolia Betty to jedna z najbardziej atrakcyjnych odmian magnolii. Delikatna, o ciemnoróżowych kwiatach, bardzo dobrze znosi niskie temperatury. Dzięki temu, że jest mniejsza niż inne odmiany, dobrze sprawdza się w niewielkich przydomowych ogrodach. Po 15 latach osiąga 3-4m wysokości przy podobnej szerokości.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

32,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 32,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Betty to odmiana o dobrze udokumentowanej historii. Jest mieszańcem dwóch bardzo ciekawych odmian: 'Nigra' o różowych płatkach i 'Rosea'.  Ich połączenie jest po prostu zachwycające – to jedna z najpiękniejszych odmian. 

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty bardzo duże , otwarte mają średnicę do 30 cm składające się z 18 płatków, zewnątrz ciemnoróżowe, wewnątrz jaśniejsze Kwiaty w pąku w kolorze purpurowym o subtelnym zapachu. 

Kwitnienie

Kwitnienie: Zakwita na przełomie kwietnia , maja przed rozwojem liści. Czas kwitnienia jak na magnolię też dość długi-do 3 tygodni.

Liście

Liście: Liście jasnozielone, eliptyczne, zaostrzone, duże o długości 10-15 cm. Początkowo pędy mają ciekawy, czerwonawy kolor, potem jednak brązowieją.  

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Magnolie najlepiej rosną w miejscach zasłoniętych od wiatru, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Preferuje próchniczną glebę o odpowiedniej wilgotności i lekko kwaśnym odczynie. Sadzimy je w dole wypełnionym przygotowaną wcześniej żyzną ziemią zmieszaną z obornikiem lub torfem. Po zasadzeniu roślinę podlewamy, a glebę wokół ściółkujemy korą lub torfem. Pomoże to utrzymać właściwą wilgotność gleby oraz uchroni korzenie przed przemarznięciem.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Ze względu na płytki system korzeniowy nie należy przekopywać ziemi wokół rośliny. Nie lubi przesadzania, więc od razu należy wybrać dla niej odpowiednie miejsce w ogrodzie.

Cięcie

Pielęgnacja: Można ciąć w celu nadania ładniejszego kształtu ale tylko po przekwitnięciu kwiatów.

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporna (Strefa 6b). Są wrażliwe na mrozy w młodym wieku, z wiekiem stają się całkowicie mrozoodporne i coraz obficiej kwitną. Przed zimą wokół młodych sadzonek obsypujemy kopczyk z trocin lub kory, a całą sadzonkę okrywamy gałązkami świerkowymi lub słomą. U starszych egzemplarzy nie jest to konieczne

Pochodzenie

Pochodzenie: Azja.  

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
różowy
Termin kwitnienia
IV
V
Pachnące kwiaty
tak

Specyficzne kody

EAN13
5902539178487
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.