• Magnolia Alba Superba 2L
  • Magnolia Alba Superba 2L
  • Magnolia Alba Superba 2L
  • Magnolia Alba Superba 2L
  • Magnolia Alba Superba 2L
  • Magnolia Alba Superba 2L
Magnolia Alba Superba 2L
search
Magnolia

Magnolia Alba Superba 2L

Magnolia Alba Superba

Skrócony opis produktu:

Magnolia Alba Superba to średniowysoka odmiana magnolii o ładnie ukształtowanych kwiatach w formie tulipanów czy kielichów, które elegancko stoją na pędach. Posiadają białą barwę, jedynie u nasady są lekko zaróżowione. Przyjemnie pachną. Dorasta do 4-5 metrów.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

32,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 32,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Alba Superba to zwykle duży krzew z wieloma wzniesionymi pędami. Przeciętnie osiąga 5m wysokości i 4m szerokości, rośnie dość wolno. Docelową wysokość osiąga po 10 -ciu latach. W stanie bezlistnym magnolia prezentuje ciekawy kształt gałęzi.

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty duże, osadzone pojedynczo na końcach gałązek, złożone z 3-płatkowatych działek kielicha i 6-15 wolnych płatków wielkości ok.12-15 cm w kolorze białym u podstawy nieco zaróżowione, majestatycznie stoją na pędach. Słodko pachną. Białe kwiaty pachnące swoim wyglądem przypominające tulipany. Kwiaty wydzielają subtelny zapach, efekt potęgowany jest przez dużą obfitość kwiatów. Często powtarza kwitnienie latem. 

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwiaty pojawiają się przed rozwojem liści na przełomie kwietnia i maja. Wczesna pora kwitnienia sprawia, że pąki kwiatowe narażone są na przemarzanie.

Liście

Liście: Odmiana posiada duże, zielone liście, które jesienią przebarwiają się na żółto.  

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Do uprawy magnolii najbardziej odpowiednie będzie stanowisko zaciszne, osłonięte przed mroźnymi wiatrami, oraz dobrze nasłonecznione. Ewentualnie lekko ocienione. W miejscach zacienionych rośliny te bardzo słabo kwitną. Gleba powinna być przepuszczalna, próchnicza i lekko kwaśna. 

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Po posadzeniu glebę wokół roślin ściółkujemy korą lub torfem, co ochroni korzenie rośliny przed przemarznięciem, a także pomoże utrzymać właściwą wilgotność gleby. Wybierając miejsce dla magnolii w naszym ogrodzie, pamiętajmy że korzenie tych roślin są bardzo kruche i wrażliwe na uszkodzenia, a system korzeniowy płytki, dlatego też w późniejszym czasie przesadzenie rosnącej już rośliny w inne miejsce nie będzie możliwe.

Cięcie

Pielęgnacja: W przypadku magnolii nie ma potrzeby przycinania, po zimie możemy jedynie przyciąć przyschnięte lub przemarznięte końcówki.  

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporna (Strefa 6b). Są wrażliwe na mrozy w młodym wieku, z wiekiem stają się całkowicie mrozoodporne i coraz obficiej kwitną. Przed zimą wokół młodych sadzonek obsypujemy kopczyk z trocin lub kory, a całą sadzonkę okrywamy gałązkami świerkowymi lub słomą. U starszych egzemplarzy nie jest to konieczne

Pochodzenie

Pochodzenie: Azja.  

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
Termin kwitnienia
IV
V
Pachnące kwiaty
tak

Specyficzne kody

EAN13
5902539179163
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.