• Nowy
  • Krzewuszka cudowna Bristol Snowflake 2L
  • Krzewuszka cudowna Bristol Snowflake 2L
Krzewuszka cudowna Bristol Snowflake 2L
search
Miododajne

Krzewuszka cudowna Bristol Snowflake 2L

Weigela Bristol Snowflake

Skrócony opis produktu:

Krzewuszka cudowna Bristol Snowflake to wolnorosnący krzew ozdobny, dorastający maksymalnie do 1,8 m wysokości i takiej samej szerokości. Krzewuszka zakwita w czerwcu i lipcu. Pojawiają się wówczas błyszczące, białe kwiaty w kształcie dzwoneczków. Można ją uprawiać również w donicy lub pojemniku. Roślina bardzo miododajna. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

21,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 19,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: W środowisku naturalnym występuję na terenach wschodniej części Azji, a dokładnie Japonii, Chin oraz Korei. Często nazywana jest wajgelą. Krzewuszka Bristol Snowflake posiada szerokie zastosowanie. Może być krzewem ozdobnym występującym solo lub w różnych kompozycjach i grupach. Najlepiej zaprezentuje się wraz z kontrastującymi trawami ozdobnymi, bylinami i niskimi krzewami.

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty białe lekko błyszczące, są dość duże, o średnicy około 3 cm. Mają formę dzwonkowatą i są ze zrośniętym do połowy kielichem. Kwiaty są bardzo obfite i zebrane po 5-9 sztuk w niewielkie wiechy, które wyrastają w kątach liści na krótkich pędach bocznych, wzdłuż zeszłorocznych gałęzi. Pąki kwiatowe żółtawozielone z różową krawędzią.  Jest miododajna, jej kwiaty przyciągają pszczoły, motyle i inne owady zapylające. 

Kwitnienie

Kwitnienie: Krzew kwitnie bardzo obficie w czerwcu i lipcu.

Liście

Liście: Liście jajowate, na końcu zaostrzone o długości  8-15cm x 3,5-8 cm, drobno ząbkowane, owłosione, zielone z purpurową krawędzią. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych i lekko zacienionych. Nie ma dużych wymagań dotyczących uprawy. Będzie dobrze rosnąć nawet na przeciętnej glebie ogrodowej. Warto jednak, aby była ona umiarkowanie wilgotna oraz przepuszczalna o odczynie zasadowym lub lekko kwaśnym.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Krzewuszka jest dość odporna na brak wody i może wytrzymać nawet okresy suszy. Podlewanie powinno być umiarkowane. Nawożenie krzewuszki powinno odbywać się wiosną. Krzewuszka bardzo lubi ściółkowanie.

Cięcie

Pielęgnacja: Przycinanie krzewuszki wykonuje się po kwitnieniu rośliny, które zazwyczaj kończy się w lipcu. Wycina się słabsze pędy krzewuszki dla poprawy pokroju i jakości rośliny. Pomoże to w jej obfitym kwitnieniu w kolejnym roku i ogólnie ją wzmocni. Oprócz kształtowania krzewu, warto go też odmłodzić – usuwając kilka starszych pędów ze środka rośliny. Przycinanie przed kwitnieniem może spowodować zahamowanie kwitnienia. 

Podpory

Podpory: Nie wymaga podpór, starsze rośliny mają tendencję do przewieszania się. 

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporna. Młode sadzonki najlepiej okryć przez pierwsze zimy. Starsze dobrze znoszą zimy w naszej szerokości geograficznej. Na okres zimowy warto zabezpieczyć korzenie lub umieścić roślinę w pomieszczeniu nieogrzewanym w szczególności gdy hodujemy ją w donicy. 

Pochodzenie

Pochodzenie: Azja.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
Termin kwitnienia
V
VI
VIII
Pachnące kwiaty
tak
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5905072268288
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy