• -15,99 zł
  • Pakiet
  • Jagoda kamczacka pakiet N8 5 sadzonek 1L
  • Jagoda kamczacka pakiet N8 5 sadzonek 1L
  • Jagoda kamczacka pakiet N8 5 sadzonek 1L
  • Jagoda kamczacka pakiet N8 5 sadzonek 1L
  • Jagoda kamczacka pakiet N8 5 sadzonek 1L
  • Jagoda kamczacka pakiet N8 5 sadzonek 1L
  • Jagoda kamczacka pakiet N8 5 sadzonek 1L
Jagoda kamczacka pakiet N8 5 sadzonek 1L
search
Jagoda kamczacka

Jagoda kamczacka pakiet N8 5 sadzonek 1L

Lonicera caerulea var. kamtschatica

Skrócony opis produktu:

Pakiet 5 sadzonek jagody kamczackiej. Pakiet składa się z odmian takich jak Wojtek, Zojka, Leningradskij Velikan, Klon 44,  Indigo Gem. Zestaw został dobrany tak by owocował w tym samym czasie.  Krzewy osiągają 150-200cm wysokości. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

79,95 zł
63,96 zł Zniżka 15,99 zł

Zamiast 99,95 zł

Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 79,95 zł

Ten pakiet zawiera

Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Leningradzkij Velikan to odmiana pochodząca z Rosji, Wojtek, Zojka i Klon 44 są polskimi odmianami, a Indigo Gem pochodzi z Kanady. Idealne do uprawy amatorskiej, jak i na duże plantacje. Możliwy zbiór mechaniczny jak i ręczny. Pierwsze owoce jagody kamczackiej mogą pojawić się już w pierwszym roku po posadzeniu. Owoce jagody kamczackiej idealnie nadają się do bezpośredniego spożycia (jako dodatek do ciast, lodów, sałatek czy pierogów), na soki, susz oraz do mrożenia. Nawet po przetworzeniu owoce zachowują 80% cennych związków

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty żółtokremowe, niepozorne, są wytrzymałe na wiosenne przymrozki. Roślina jest obcopylna, co oznacza, że do obfitego owocowania wymaga sąsiedztwa innych odmian jagody kamczackiej. Jagoda kamczacka owocuje bardzo słabo bez zapylenia krzyżowego (pyłkiem innej odmiany). Brak odpowiedniego sąsiedztwa w postaci innych odmian powoduje, iż procent zawiązywanych owoców jest bardzo niski, a same jagody niewielkie. 

Kwitnienie

Kwitnienie: Jagoda kamczacka kwitnie w kwietniu. 

Liście

Liście: Owalne, zielone, młode liście są miękko owłosione.

Owoce

Owoce: Owoce odmiany Zojka mają charakterystyczny kulisto-owalny kształt, są jędrne i całkiem spore (1,3 g). Owoce odmiany Wojtek mają kształt podłużny, są soczyste i dojrzewają jednocześnie. Smak słodko-kwaśny, aromatyczny. Owoce Leningradskij Velikan są niebieskie, słodkie, z woskowym nalotem. Owoce Indigo Gem są stosunkowo małe, lecz niezwykle słodkie. Owoce Klon 44 są duże, jasnoniebieskie smaczne, słodko-kwaśne.

Owoce

Dojrzewanie: Owoce dojrzewają w czerwcu.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Jagody kamczackie są łatwe w uprawie, tolerują gleby piaszczyste i suche, choć najlepiej rosną na podłożach lekko kwaśnych, umiarkowanie wilgotnych, piaszczysto-gliniastych. Preferuje stanowiska słoneczne.

Cięcie

Pielęgnacja: Jagody kamczackiej przez pierwsze 5 lat od posadzenia nie przycina się w ogóle. Pierwsze cięcie prześwietlające wykonujemy właśnie po ok 5 latach (w zależności od potrzeby) celem usunięcia starych pędów. Dzięki temu, młodsze pędy zyskają więcej światła, a my zyskamy możliwość uformowania krzewu. Cięcie można wykonać po zbiorach owoców lub przed kwitnieniem.

Zimowanie

Zimowanie: Roślina jest bardzo mrozoodporna. Nie przemarza nawet przy -45 °C, kwiaty znoszą temperatury do  -8 °C. Młode krzewy, na początku listopada obsypujemy ziemią (torfem), robiąc nad każdym z nich kopczyk ok. 30 cm wysokości.

Pochodzenie

Pochodzenie: -.

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
kremowożółte
Termin kwitnienia
IV
Pachnące kwiaty
nie
Dojrzewanie owoców
VI
Wiek rośliny
1

Specyficzne kody

EAN13
5905072262163
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.