• -2,00 zł
  • Świdośliwa olcholistna Amela PBR 1L
  • Świdośliwa olcholistna Amela PBR 1L
  • Świdośliwa olcholistna Amela PBR 1L
  • Świdośliwa olcholistna Amela PBR 1L
Świdośliwa olcholistna Amela PBR 1L
search
Świdośliwa

Świdośliwa olcholistna Amela PBR 1L

Skrócony opis produktu:

Świdośliwa olcholistna Amela to to nowa odmiana wyhodowana w Instytucie Ogrodnictwa – Państwowym Instytucie Badawczym w Skierniewicach. Krzew rośnie średnio silnie – słabiej niż odmian kanadyjskich, jak Honeywood czy Martin. Owoce nie opadają z krzewów, równomiernie dojrzewają, co ułatwia zbiór. Osiąga do 3 m wys. Wyróżnia ją duża plenność, dwa razy więcej niż w przypadku innych odmian. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

27,99 zł
25,99 zł Zniżka 2,00 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 27,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Amela świdośliwa olcholistna to nowa odmiana wyhodowana w Instytucie Ogrodnictwa – PIB. Krzew nowej odmiany rośnie średnio silnie – słabiej niż odmian kanadyjskich, jak Honeywood czy Martin. Jego pokrój jest określany jako średnio-rozłożysty. Odmiana bardzo plenna, krzewy wcześnie wchodzą w okres owocowania.

kwiaty.png

Kwiaty:  Kwiaty są dwupłciowe tzn. mające dobrze wykształcone organy zarówno męskie jak i żeńskie. Kwiaty w gęstych, wyprostowanych, owłosionych gronach. Jest rośliną samopylną (czyli ma zdolność zapylania kwiatów własnym pyłkiem). W praktyce zapyla się krzyżowo przy udziale owadów lub wiatru – pyłkiem innych roślin z tego samego gatunku. Kwiaty miododajne i pachnące. 

kwitnienie.png

Kwitnienie: Krzew Amela kwitnie pod koniec kwietnia, na początku maja, podobnie jak odmiana Northline. 

liście.png

Liście: Zrzucająca na zimę liście, a na wiosnę wytwarzają nowe. Brzegi młodych liści są ostro piłkowane. Tylko w chwili rozwijania filcowato-biało lub rdzawo- na starszych pojawiają się ząbki, ale przeważnie w drugiej - wierzchołkowej części liści. Ich wymiary mieszczą się w okolicy 2,5 cm długości.

stanowisko:wymagania.png

Owoce: Owoce średniej wielkości (0,7-1,0 g), o średnicy 10-12 mm, kuliste, granatowo-czarne z woskowym nalotem, zebrane w grona, zwykle po 10-15 szt. Istotną cechą odmiany Amela jest dosyć równomierne dojrzewanie owoców w gronie, co ułatwia zbiór. Owoce nie opadają z krzewów. Odmiana średnio-wczesna. Termin owocowania przypada na koniec czerwca i początek lipca. Owoce mogą być spożywane na świeżo, ponadto mają szerokie zastosowanie, głównie w przemyśle przetwórczym, zamrażalniczym, piekarnictwie itp. Stanowią wartościowy dodatek do owoców kwaśniejszych. Mogą być także używane w przetwórstwie domowym – do wyrobu soków, dżemów, konfitur, nalewek i ciast.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Świdośliwa jest gatunkiem dobrze przystosowanym do uprawy w warunkach Polski – krzewy nie przemarzają zimą. Krzewy świdośliwy mają również małe wymagania glebowe, dobrze rosną i plonują na średnio-żyznej glebie. Preferują piaszczysto-gliniaste, średnio żyzne, wilgotne gleby o odczynie pH 6,0-7,5. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, ale poradzi sobie równie dobrze w półcieniu

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Starsze pędy wymagają cięcia, nie tylko ze względów estetycznych, ale również dlatego, że najlepiej owocują na młodych, zeszłorocznych lub dwuletnich pędach. Po posadzeniu dobrze jest wykonać cięcie formujące, które sprzyja wytworzeniu silnych pędów szkieletowych. Od 4.-5. roku po posadzeniu, na przedwiośniu lub wczesną wiosną należy wykonać cięcie prześwietlające. Polegające na usunięciu starych, uszkodzonych, rozkładających się oraz zagęszczających roślinę pędów. Silniejsze cięcie krzewów może być konieczne dopiero, gdy rośliny mają 6-8 lat.

Zimowanie

Zimowanie: Rośliny są mrozowytrzymałe – znoszą spadki temperatury nawet do -30°C. Zaleca się okrywanie młodych sadzonek na zimę. 

Pochodzenie

Pochodzenie: Polska.

Ograniczenia

Ograniczenia: Ze względu na przepisy fitosanitarne w przypadku tego produktu niemożliwa jest jego wysyłka do Austria, Estonia, Finlandia, Francja, Hiszpania, Irlandia, Litwa, Łotwa, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Wielka Brytania, Włochy.

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Termin kwitnienia
IV
V
Pachnące kwiaty
tak
Dojrzewanie owoców
VI
VII
Wiek rośliny
1

Specyficzne kody

EAN13
5905072260732
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.