• Nowy
  • Obecnie brak na stanie
  • Wierzba całolistna Hakuro- Nishiki 2L
  • Wierzba całolistna Hakuro- Nishiki 2L
  • Wierzba całolistna Hakuro- Nishiki 2L
  • Wierzba całolistna Hakuro- Nishiki 2L
  • Wierzba całolistna Hakuro- Nishiki 2L
Wierzba całolistna Hakuro- Nishiki 2L
search
Wszystkie produkty

Wierzba całolistna Hakuro- Nishiki 2L

Salix integra

Skrócony opis produktu:

Wierzba Hakuro-nishiki ,to silnie rosnący, kulisty krzew, który osiąga ok. 1,5 m wysokości i szerokości.  W dobrych warunkach, na stanowisku słonecznym i wilgotnym, może osiągnąć do 3m. Wierzba japońska Hakuro Nishiki to bardzo łatwa w uprawie roślina, która nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Odznacza się atrakcyjnie zabarwionym ulistnieniem. Liście na młodych przyrostach są różowawe, później białawo-zielone. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

22,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 22,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Jest to krzew o kulistym, gęstym pokroju, który zawdzięcza licznym, smukłym gałązkom pojawiającym się u nasady rośliny. Wierzba najpiękniej prezentuje się wiosną, gdy jej młode liście przybierają biało-różowe zabarwienie. Kolorowe zjawisko możemy powtórzyć, tnąc roślinę w połowie czerwca. Roślina nie jest trudna w uprawie i można polecić ją nawet początkującym ogrodnikom. Nadaje się do małych i dużych ogrodów do nasadzeń pojedynczych lub w skupieniach, na żywopłoty, a także na tarasy.

Kwiaty

Kwiaty: Kwitnienie pojawia się w marcu.

Liście

Liście: Liście młode różowawe, potem biało-zielone. Drobne, czerwone, nieduże bazie pojawiają się tuż przed rozwojem liści w marcu i kwietniu. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania:  Krzew może rosnąć na każdym typie gleby o różnych pH. Wierzba japońska wymaga stanowiska słonecznego. Nie toleruje przesuszania, dlatego należy pamiętać o częstym podlewaniu. Bardzo lubi być zraszana po liściach. 

Cięcie

Pielęgnacja: Bardzo lubi przycinanie, najlepiej wczesną wiosną a następnie w czerwcu. Cięcie nadaje roślinie zwartego, gęstego pokroju, jak również w dużym stopniu wpływa na lepsze wybarwianie się liści, ponieważ najefektowniej wyglądają młode liście. 

Zimowanie

Zimowanie:  Mrozoodporna, chociaż w bardzo surowe zimy może czasem podmarzać. Nie musimy jej szczególnie okrywać na zimę, z małym wyjątkiem młodych egzemplarzy, u których na okres zimy trzeba zabezpieczyć miejsce szczepienia.

Pochodzenie

Pochodzenie: Japonia

Pochodzenie

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
różowy
Termin kwitnienia
I-III
IV
VIII
X
Pachnące kwiaty
nie
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5905072266413
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.