• -5,99 zł
  • Pakiet
  • Jagoda kamczacka Pakiet N5 Wojtek, Zojka 1L
  • Jagoda kamczacka Pakiet N5 Wojtek, Zojka 1L
  • Jagoda kamczacka Pakiet N5 Wojtek, Zojka 1L
Jagoda kamczacka Pakiet N5 Wojtek, Zojka 1L
search
Jagoda kamczacka

Jagoda kamczacka Pakiet N5 Wojtek, Zojka 1L

Lonicera caerulea var. kamtschatica

Skrócony opis produktu:

Pakiet dwóch sadzonek jagody kamczackiej: Zojka oraz niezbędny zapylacz Wojtek. Krzewy osiągają do 1,5m wysokości. Kwitną w tym samym czasie co wpływa na lepsze owocowanie. Owocują pod koniec maja na początku czerwca. Nadają się dla początkujących ogrodników i do hodowania w pojemnikach. Polskie odmiany takie jak właśnie Zojka czy Wojtek z powodzeniem nadają się do zbioru mechanicznego.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

31,98 zł
25,99 zł Zniżka 5,99 zł

Zamiast 39,98 zł

Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 31,98 zł

Ten pakiet zawiera

Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Pakiet dwóch sadzonek jagody kamczackiej. Wojtek i Zojka to polskie odmiany. Pakiet jest idealnie dopasowany jeśli chodzi o okres kwitnienia, a co za tym idzie zapewnia obfite owocowanie.  Pierwsze owoce pojawiają się już w czerwcu, często w pierwszym roku po posadzeniu. Znane pod wieloma nazwami: suchodrzew jadalny, jagoda kaukaska, borówka kamczacka, wiciokrzew kamczacki – pod wszystkimi ukrywa się jedna roślina o niezwykłych właściwościach. Jej popularność rośnie z dnia na dzień, zwłaszcza na fali mody na zdrową żywność. Jagody kamczackie wytwarzają smaczne i zdrowe owoce, które nawet po przetworzeniu zachowują 80% cennych związków. Są doskonałym surowcem do wyrobu kompotów, suszu, nalewek, przecierów, galaretek, mogą być również mrożone. Z jagód można wytwarzać alkohol – głównie nalewki. Warto więc zastanowić się nad ich uprawą w ogrodzie, tym bardziej, że nie jest to trudne.

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty żółtokremowe, niepozorne, są wytrzymałe na wiosenne przymrozki. Rośliny są obcopylne, co oznacza, że do obfitego owocowania wymagają sąsiedztwa innych odmian jagody kamczackiej. 

Kwitnienie

Kwitnienie: Jagoda kamczacka kwitnie w I poł kwietnia. Zojka to odmiana wczesna, która kwitnie kilka dni przed odmianą Wojtek. Jagoda kamczacka owocuje bardzo słabo bez zapylenia krzyżowego (pyłkiem innej odmiany). Brak odpowiedniego sąsiedztwa w postaci innych odmian powoduje, iż procent zawiązywanych owoców jest bardzo niski, a same jagody niewielkie. Kwiaty miododajne. 

Liście

Liście: Owalne, zielone, od spodu niebieskawe, młode liście są miękko owłosione.

Owoce

Owoce: Odmiana Wojtek to jedna z najlepiej plonujących odmian. Średnia masa jagody to ok 1 g. Owoce mają kształt podłużny, są soczyste i dojrzewają jednocześnie. Smak słodko-kwaśny, aromatyczny. Odmiana Zojka ma owoce o  charakterystycznym kulisto-owalnym kształcie, są jędrne i całkiem spore ok. 1,3 g. Owoce nie osypują się podczas zbioru

Owoce

Dojrzewanie: Wojtek i Zojka owocują na przełomie maja i czerwca. Pierwsze owoce jagody kamczackiej mogą pojawić się już w pierwszym roku po posadzeniu. W drugim i trzecim roku po posadzeniu można uzyskać od 0,5 do 1 kg owoców z jednego krzaka. Z jednego krzewu można uzyskać nawet do 5 kg owoców. Jagoda kamczacka może owocować nawet 30 lat.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Jagody kamczackie są łatwe w uprawie, tolerują gleby piaszczyste i suche, choć najlepiej rosną na podłożach lekko kwaśnych, umiarkowanie wilgotnych, piaszczysto-gliniastych, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jagody kamczackiej przez pierwsze 5 lat od posadzenia nie przycina się w ogóle. Pierwsze cięcie prześwietlające wykonujemy właśnie po ok 5 latach (w zależności od potrzeby) celem usunięcia starych pędów. Dzięki temu, młodsze pędy zyskają więcej światła, a my zyskamy możliwość uformowania krzewu. Cięcie można wykonać po zbiorach owoców lub przed kwitnieniem.

Zimowanie

Zimowanie: Roślina jest bardzo mrozoodporna. Nie przemarza nawet przy -40 °C. Młode krzewy, na początku listopada obsypujemy ziemią (torfem), robiąc nad każdym z nich kopczyk ok. 30 cm wysokości.

Pochodzenie

Pochodzenie: Polska.

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
Termin kwitnienia
IV
Pachnące kwiaty
nie
Dojrzewanie owoców
V
VI
Wiek rośliny
1

Specyficzne kody

EAN13
5905072262132
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.