• Tamaryszek drobnokwiatowy 1l
  • Tamaryszek drobnokwiatowy 1l
  • Tamaryszek drobnokwiatowy 1l
  • Tamaryszek drobnokwiatowy 1l
  • Tamaryszek drobnokwiatowy 1l
Tamaryszek drobnokwiatowy 1l
search
Wszystkie produkty

Tamaryszek drobnokwiatowy 1l

Tamarix tetrandra

Skrócony opis produktu:

Tamaryszek drobnokwiatowy czteropręcikowy to krzew rozrastający się szeroko, wysokości do 2m, przyrost roczny ok.40cm. Liście szaro zielone, igiełkowate i łuskowate do 0,5 cm długości. Kwiaty 4-płatkowe, jasnoróżowe, zebrane w wąskie grona, gęsto wyrastające na zeszłorocznych pędach. Kwitnie obficie i corocznie w kwietniu-maju. Doniczka P9

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

19,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 19,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Tamaraszek to krzew o dość dużych rozmiarach. Ma luźną, ażurową formę o delikatnych i powyginanych gałęziach, na których znajduje się dużo drobnych listków o igiełkowatym kształcie. Doskonały do sadzenia pojedynczo jako soliter w ogrodach i w zieleni osiedlowej.

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty  bardzo drobne, obupłciowe, różowe, karminowe lub prawie białe, zebrane w wąskie, kłosowate, pojedyncze grona, które tworzą duże wiechowate kwiatostany. Kwiaty małe, czterokrotne (4 płatki i 4 pylniki), płatki różowe, kielich i słupek czerwonawe, zebrane w krótkie i wąskie gronka 4 cm dł., obficie wyrastają na zeszłorocznych pędach.

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie bardzo wcześnie w kwietniu-maju i bardzo obficie. Płatki po przekwitnieniu zasychają i pozostają na gałązkach. 

Liście

Liście: Liście drobne o igiełkowatym kształcie. Pędy ciemnobrązowe, w zimie prawie czarne, cienkie i łukowato zwisające. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Tamaryszki odznaczają się dużą wytrzymałością na suszę, zwłaszcza na suche i gorące powietrze. Znoszą dość znaczne zasolenie gleby. Wytwarzają bardzo głęboki system korzeniowy dzięki czemu mogą rosnąć na suchych i piaszczystych glebach. Wymagają pełnego oświetlenia i giną już przy niewielkim zacienieniu. Tamaryszek to roślina, która radzi sobie dobrze nawet na niskich jakościowo glebach. Jest niezmiernie wytrzymały na długofalową suszę oraz zanieczyszczenia.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Tamaryszek źle znosi przesadzanie, przesadzać można tylko krzewy młode.

Cięcie

Pielęgnacja: Co kilka lat wskazane jest silne przycinanie odmładzające dla uzyskania  bardziej regularnego pokroju i obfitszego kwitnienia. Ponieważ kwiaty zawiązują się na pędach zeszłorocznych, więc wszystkie cięcia wykonuje się zaraz po kwitnieniu, aby roślina zdążyła wypuścić pędy i zawiązać na nich pąki kwiatowe.

Zimowanie

Zimowanie: Wytrzymałość na mrozy niewielka, lecz po przemarznięciu szybko się regenerują i wypuszczają ze starych gałęzi liczne, młode pędy. 

Pochodzenie

Pochodzenie: Azja.  

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
różowy
Termin kwitnienia
IV
V
Pachnące kwiaty
tak

Specyficzne kody

EAN13
5902539178432
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.