• Powojnik Purple Spider botaniczny 1L
  • Powojnik Purple Spider botaniczny 1L
  • Powojnik Purple Spider botaniczny 1L
  • Powojnik Purple Spider botaniczny 1L
Powojnik Purple Spider botaniczny 1L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Purple Spider botaniczny 1L

Clematis Purple Spider

Skrócony opis produktu:

Powojnik botaniczny Purple Spider to odmiana o interesujących kwiatach: ciemno fioletowych (prawie czarnych), półpełnych, dzwonkowatych, zwisających. Latem częściowo powtarza kwitnienie. Latem i jesienią pokrywa się ozdobnymi owocostanami. Bardzo odporna i mało wymagająca. Idealna do hodowania w donicach i na tarasie. Osiąga 2-2,5 m wys.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny:  Odmiana wyselekcjonowana przez Wima Snoeijera. Szczególnie przydatna do sadzenia na jasnym tle lub między roślinami o jasnym lub żółtym ulistnieniu. Może być stosowana jako roślina okrywowa. 

Kwiaty

Kwiaty: Ciemno fioletowe (prawie czarnych), półpełne, dzwonkowate, zwisające o średnicy 7cm. 

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie od kwietnia do końca maja i ponownie po przekwitnięciu pozostawia ozdobne kwiatostany, puszki. Latem i jesienią pokrywa się ozdobnymi owocostanami

Liście

Liście: Jasnozielone, pierzaste mają ząbkowane listki.  

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Dobrze rośnie na stanowisku słonecznym, półcienistym i cienistym. Może rosnąć na każdej wystawie. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny, ale też nie całkiem piaszczystej).

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie tnie się wcale, gdyż odmiana kwitnie na starych ubiegłorocznych pędach. W celu ewentualnego ograniczenia rozrastania tnie się dopiero po kwitnieniu, nie niżej niż 1m od ziemi.

Podpory

Podpory: Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. Elementy z których składa się podpora nie powinny przekraczać 1 cm średnicy.  

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu. Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Holandia. 

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
fioletowy
Termin kwitnienia
IV
V
VI
VIII
Pachnące kwiaty
nie
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5902539172195
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy