• Powojnik Clematis wielkokwiatowy Solidarność 1L
  • Powojnik Clematis wielkokwiatowy Solidarność 1L
  • Powojnik Clematis wielkokwiatowy Solidarność 1L
Powojnik Clematis wielkokwiatowy Solidarność 1L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Clematis wielkokwiatowy Solidarność 1L

clematis Solidarność

Skrócony opis produktu:

Powojnik wielkokwiatowy Solidarność to piękna polska odmiana o czerwonych kwiatach z jaśniejszą pręgą na działkach. Odmiana przydatna do uprawy przy ogrodzeniach, altanach, kratach, tyczkach i innych podporach ogrodowych. Dorasta do około 1,6 m wysokości. Polecana do uprawy w dużych donicach na balkonach i tarasach. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Powojnik należący do grupy wielkokwiatowej o aksamitnych, czerwonych kwiatach. Dzięki swojemu zwartemu wzrostowi idealna do uprawy w niedużych ogrodach i pojemnikach na taras i balkon. Osiąga 1,5m wysokości. Wychodowana przez Szczepana Marczyńskiego w Polsce. Nagrodzona srebrnym medalem na wystawie Plantarium 2005 w Holandii.

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty intensywnie czerwone z lekko jaśniejszą pręgą na działkach, aksamitne, duże śr. 16 cm. Niekiedy nakrapiane białymi, nieregularnymi cętkami. Mają purpurowe pylniki na białożółtych nitkach. Kwiaty jaśnieją w trakcie przekwitania.  

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie obficie pod koniec maja i w czerwcu na ubiegłorocznych pędach, a od początku lipca do jesieni na pędach nowych. 

Liście

Liście: Jasnozielone, sezonowe w kolorze intensywnie zielonym z zaostrzonymi końcami i widocznym unerwieniem.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Lubi stanowisko słoneczne, półcieniste. Szczególnie polecane są stanowiska w pobliżu ścian o wystawie południowej, wschodniej i zachodniej. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny, ale też nie całkiem piaszczystej). 

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Powojnik Solidarność nie wymaga silnego cięcia. Wystarczające jest usunięcie zniszczonych pędów oraz lekkie cięcie formujące.

Podpory

Podpory: Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. Elementy z których składa się podpora nie powinny przekraczać 1 cm średnicy. Może wspinać się po naturalnych podporach, np. krzewach liściastych lub iglastych oraz krzewinkach.

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu.  Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Polska.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biskupi
czerwony
Termin kwitnienia
IX
V
VI
VIII
Pachnące kwiaty
nie
Wiek rośliny
1

Specyficzne kody

EAN13
5902539170139
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy