• Obecnie brak na stanie
  • Powojnik Clematis wielkokwiatowy Monte Cassino 1L
  • Powojnik Clematis wielkokwiatowy Monte Cassino 1L
  • Powojnik Clematis wielkokwiatowy Monte Cassino 1L
  • Powojnik Clematis wielkokwiatowy Monte Cassino 1L
  • Powojnik Clematis wielkokwiatowy Monte Cassino 1L
Powojnik Clematis wielkokwiatowy Monte Cassino 1L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Clematis wielkokwiatowy Monte Cassino 1L

clematis Monte Cassino

Skrócony opis produktu:

Powojnik wielkokwiatowy wychodowany przez Stefana Franczaka w 1986 roku w Polsce. To piękna odmiana o ciemnopurpurowych, aksamitnych kwiatach. Odmiana przydatna do uprawy przy ogrodzeniach, altanach, kratach, tyczkach i innych podporach ogrodowych. Odpowiednia do uprawy w dużych donicach na balkon i taras. Dorasta do około 2-3 m wysokości.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Polska odmiana wielkokwiatowa o przykuwających uwagę ciemnopurpurowych, aksamitnych kwiatach. Kwitnie obficie od czerwca do lipca i kontynuuje lecz słabiej do końca września. Rośnie umiarkowanie silnie osiągając 2-3 m wysokości. Pięknie prezentuje się na jasnym tle budynków, w sąsiedztwie jaśniejszych roślin. Polecany na pergole, altany, płoty, a także w duże donice na balkon i taras.

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty ciemnopurpurowe, aksamitne, duże śr. 12˗15 cm o sześciu szerokich działkach z żółtymi pylnikami na białych nitkach.   

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie obficie w czerwcu i lipcu, słabiej pod koniec sierpnia-września. 

Liście

Liście: Ciemnozielone.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Lubi stanowisko słoneczne, półcieniste. Szczególnie polecane są stanowiska w pobliżu ścian o wystawie południowej, wschodniej i zachodniej. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny, ale też nie całkiem piaszczystej). 

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Tnie się słabo. Na przełomie II i III wystarczy usunąć martwe pędy, a żywe można przyciąć słabo: w pierwszym roku 30 cm od ziemi nad silnymi pąkami, w drugim ˗ 70 cm, a w następnych latach na wys. 150 cm.

Podpory

Podpory: Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. Elementy z których składa się podpora nie powinny przekraczać 1 cm średnicy. Może wspinać się po naturalnych podporach, np. krzewach liściastych lub iglastych oraz krzewinkach.

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu.  Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Polska.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Kolor kwiatów
ciemnopurpurowy
fioletowy
Termin kwitnienia
IX
VI
VII
VIII
Pachnące kwiaty
nie
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5902539179989
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy