• Obecnie brak na stanie
  • Powojnik Duchess of Edinburgh wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Duchess of Edinburgh wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Duchess of Edinburgh wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Duchess of Edinburgh wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Duchess of Edinburgh wielkokwiatowy 1L
Powojnik Duchess of Edinburgh wielkokwiatowy 1L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Duchess of Edinburgh wielkokwiatowy 1L

Clematis Duchess of Edinburgh

Skrócony opis produktu:

Powojnik Duchess of Edinburgh to odmiana wielkokwiatowa, o pełnych, białych kwiatach. Potrafi wspinać się po naturalnych podporach. Kwitnie dwukrotnie, na przełomie maja i czerwca na zeszłorocznych pędach oraz na przełomie lipca i sierpnia na tegorocznych pędach. Osiąga wysokość 2-3 m. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Wyhodowana przez George Jackman & Son w Wielkiej Brytanii. Pnącze o pięknych, pełnych kwiatach, owijające się wokół podpór za pomocą ogonków liściowych. Osiąga 2-3 m wysokości. 

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty duże, śr. 12-14 cm, pełne, białe z żółtymi pylnikami na białych nitkach. Poniżej kwiatów często pojawiają się białozielone przekształcone liście przypominające działki. Latem na pędach tegorocznych pojawiają się kwiaty pojedyncze.

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie na zeszłorocznych pędach w maju i czerwcu, a pojedyncze kwiaty pojawiają się latem na pędach tegorocznych

Liście

Liście: Jasnozielone, trójlistkowe, całobrzegie.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Roślina może rosnąć na słońcu, w półcieniu albo cieniu. Najlepiej kwitnie jednak na stanowisku dobrze oświetlonym. Szczególnie polecane są stanowiska w pobliżu ścian o wystawie wschodnio-południowej i zachodnio-południowej. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny, ale też nie całkiem piaszczystej).

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Duchess of Edinburgh należy ciąć słabo, wiosną należy głownie usunąć uschnięte lub uszkodzone pędy, pozostałe pozostawić lub przyciąć na wys. 30 cm nad ziemią w pierwszym roku, w następnym roku 70cm, a w kolejnych latach 150cm. Cięcie powojników kwitnących wiosną i wczesnym latem należy ograniczyć do usuwania pędów uszkodzonych lub zamarłych, ewentualnie można je przycinać na wysokości około 1,5 m. Przycinanie zalecamy wykonać po przekwitnięciu aby powojnik miał szanse zakwitnąć ponownie na pędach tegorocznych. 

Podpory

Podpory: Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. Elementy z których składa się podpora nie powinny przekraczać 1 cm średnicy. 

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu.  Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Wielka Brytania.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
Termin kwitnienia
V
VI
VII
VIII
Wiek rośliny
1

Specyficzne kody

EAN13
5902539175929
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy