• Obecnie brak na stanie
  • Powojnik Little Mermaid wielkokwiatowy 2L
  • Powojnik Little Mermaid wielkokwiatowy 2L
  • Powojnik Little Mermaid wielkokwiatowy 2L
  • Powojnik Little Mermaid wielkokwiatowy 2L
  • Powojnik Little Mermaid wielkokwiatowy 2L
Powojnik Little Mermaid wielkokwiatowy 2L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Little Mermaid wielkokwiatowy 2L

Clematis Little Mermaid

Skrócony opis produktu:

Clematis Little Mermaid jest wyjątkowo atrakcyjnym powojnikiem o charakterystycznych pełnych, okrągłych kwiatach. Charakteryzuje się tym że kwitnie obficie 2 razy do roku. Wyjątkowo ślicznymi, delikatnie różowo-łososiowymi kwiatami możemy się cieszyć, pierwszy raz od maja do czerwca, oraz ponownie, po przycięciu, w sierpniu i wrześniu. Sprawdza się także prowadzona w donicy. Odmiana dorastająca do ok. 2 metrów wysokości.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

26,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 26,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Odmiana wyhodowana w Japonii przez Takashi Watanabe. Japońska odmiana o niespotykanej, przyciągającej uwagę, łososiowo różowej barwie kwiatów, z którą ładnie współgrają intensywnie żółte pylniki. Polecana do uprawy przy różnego rodzaju podporach ogrodowych, także naturalnych.

Kwiaty

Kwiaty: Bardzo duże, pojedyncze, o średnicy 15-20cm, zbudowane z 6-8 szerokich płatków o intensywnie różowych kwiatach z purpurową pręgą i jasnobrązowymi pręcikami.

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie dwa razy w roku. Pierwszy raz na wiosnę maj- czerwiec na pędach zeszłorocznych. W sierpniu kwitnie ponownie tym razem jednak na świeżych pędach.

Liście

Liście: Jasnozielone.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Nie lubi stanowisk bardzo słonecznych i gorących. Preferuje miejsca jasne, ale niezbyt gorące. Idealna na wystawę wschodnią, zachodnią i północną. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny, ale też nie całkiem piaszczystej).

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Clematis Little Mermaid tnie się słabo. Na przełomie II i III wystarczy usunąć martwe pędy, a żywe można przyciąć słabo: w pierwszym roku 30 cm od ziemi nad silnymi pąkami, w drugim ˗ 70 cm, a w następnych latach na wys. 150 cm. Przycinanie zalecamy wykonać po przekwitnięciu aby powojnik miał szanse zakwitnąć ponownie na pędach tegorocznych. 

Podpory

Podpory: Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. Elementy z których składa się podpora nie powinny przekraczać 1 cm średnicy. Za pomocą ogonków liściowych wspina się po różnego rodzaju podporach jak ogrodzenia czy elewacje. Nadaje się również do uprawy w donicy. 

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu.  Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Japonia.  

Opis

Rodzaj
ozdobne
Kolor kwiatów
różowy
Termin kwitnienia
IX
V
VI
VIII
Wiek rośliny
3

Specyficzne kody

EAN13
5902539178920
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy