• Powojnik Purpurea Plena Elegans włoski 2L
  • Powojnik Purpurea Plena Elegans włoski 2L
  • Powojnik Purpurea Plena Elegans włoski 2L
  • Powojnik Purpurea Plena Elegans włoski 2L
  • Powojnik Purpurea Plena Elegans włoski 2L
Powojnik Purpurea Plena Elegans włoski 2L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Purpurea Plena Elegans włoski 2L

Clematis Purpurea Plena Elegans

Skrócony opis produktu:

Purpurea Plena Elegans egzotyczna odmiana powojnika charakteryzująca się fantazyjnymi, pełnymi kwiatami w odcieniach bordo i purpury. Kwiaty osiągają średnicę 6-8cm. Dorasta do 3,5m wysokości, odmiana mrozoodporna. Może pełnić funkcję rośliny okrywowej

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

30,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 30,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Odmiana powstała w 1899r. Wyhodowana przez Francisque Morel'a we Francji, twórca cenionych odmian takich jak Gravetye Beauty czy Ville de Lyon.

Kwiaty

Kwiaty: Małe, pełne, o średnicy 6-8 cm, zbudowane z lancetowatych, ostro zakończonych płatków o bordowo purpurowej barwie. 

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwiaty zakwitają od czerwca aż do września, najobficiej w lipcu. 

Liście

Liście: Zielone. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Roślina może rosnąć na słońcu, ale poradzi sobie również w półcieniu. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny). Szczególnie polecane są stanowiska w pobliżu ścian o wystawie wschodnio-południowej i zachodnio-południowej. Odmiana nie lubi przemokniętej gleby. 

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Purpurea Plena Elegans należy ciąć średnio-mocno, wiosną przycinamy pędy na wysokość około 30cm, w kolejnych latach coraz wyżej, w drugim ˗ 40 cm, a w następnych latach na wys. 50 cm. 

Podpory

Podpory: Dzięki wytwarzanym ogonkom liściowym, łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. 

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu.  Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Francja.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Kolor kwiatów
fioletowy
Termin kwitnienia
IX
VI
VII
VIII
Wiek rośliny
3

Specyficzne kody

EAN13
5902539178951
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy