• Hortensja Anabelle drzewiasta 2L
  • Hortensja Anabelle drzewiasta 2L
  • Hortensja Anabelle drzewiasta 2L
  • Hortensja Anabelle drzewiasta 2L
  • Hortensja Anabelle drzewiasta 2L
  • Hortensja Anabelle drzewiasta 2L
  • Hortensja Anabelle drzewiasta 2L
  • Hortensja Anabelle drzewiasta 2L
Hortensja Anabelle drzewiasta 2L
search
Hortensja

Hortensja Anabelle drzewiasta 2L

Hydrangea arborescens Anabelle

Skrócony opis produktu:

Hortensja drzewiasta Anabelle jest jedną z najpopularniejszych odmian wśród hortensji. Tworzy niesamowite kuliste, kremowobiałe kwiatostany, które osiągają nawet 25 cm średnicy. Kwiatostany zbudowane są jedynie z kwiatów płonnych. Kwiaty w pełni kwitnienia śnieżnobiałe, ale wraz z przekwitaniem zmieniają się na zielonolimonkowy, kwitną długo od początku lipca do września. Dorasta do około 150 cm wysokości i podobnej szerokości. Roczny przyrost to ok. 20 cm

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

24,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 24,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Hortensja drzewiasta należy do rodziny hortensjowatych (Hydrangeaceae). Pochodzi z wschodniej części Ameryki Północnej. Do Europy została sprowadzona na początku XX wieku. Odmiana Anabelle została znaleziona w USA, w stanie Illinois. 

Kwiaty

Kwiaty:  Kwiaty są kremowobiałe, lekko pachnące, zebrane w bardzo duże, kuliste kwiatostany o średnicy 20 cm, złożone z wielu płonnych kwiatów. Utrzymują się one zwykle do jesieni stopniowo zmieniając barwę na żółtawo zieloną. 

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitną długo od początku lipca do września.

Liście

Liście: Liście jasno zielone, eliptyczne, 8-15 cm długie, nie przebarwiające się jesienią. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, osłonięte od wiatru. Potrzebuje wilgotnego podłoża oraz żyznej, przewiewnej, świeżej gleby, zasobnej w składniki pokarmowe i lekko kwaśnej. Nie toleruje podmokłych i gliniastych ziem. Szkodzi jej także przesuszanie - w czasie upałów trzeba pamiętać o jej regularnym nawadnianiu. Dobrym pomysłem jest ściółkowanie krzewu korą - zabieg ten pozwala na utrzymanie odpowiedniego pH gleby.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu. Lubi duże ilości wody, stale podlewana wydaje ogromne kwiatostany wielkości nawet 40 cm. Standardowo kwiatostany mają ok 20-30 cm średnicy.

Cięcie

Pielęgnacja: Aby hortensja Anabelle bujnie rosła i obficie kwitła, nie wolno zapomnieć o jej umiejętnym cięciu. Ta odmiana hortensji tworzy kwiaty na pędach jednorocznych, dlatego cięcie wykonuje się wczesną wiosną. Wtedy skracamy pędy o 1/3 długości. Pamiętajmy także o usunięciu pędów chorych i połamanych. Kwiatostany można usunąć od razu po przekwitnięciu, ale można je także zostawić na krzewie do wiosny następnego roku. 

Podpory

Podpory: W związku z pokrojem oraz dosyć ciężkimi kwiatami hortensja drzewiasta Anabelle wymaga zastosowania podpór. Tworzy wiele pędów, które są jednak wiotkie i mogą się uginać pod ciężarem kwiatów. Młode, silnie rosnące rośliny często muszą być wzmacniane palikami dla podtrzymania dużych kwiatostanów. Palikowanie hortensji często jest obowiązkowe, aby nie doszło do połamania pędów. . Można do tego celu użyć specjalnych podpór metalowych lub bambusowych tyczek dostępnych w sklepach ogrodniczych.

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu. Nie szkodzą jej mrozy, a nawet jeśli pojedyncze pędy przemarzną, krzew i tak wiosną wytworzy nowe pędy, na których wyda kwiaty. 

Pochodzenie

Pochodzenie: USA.  

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
Termin kwitnienia
IX
VI
VII
VIII
Pachnące kwiaty
nie
Wiek rośliny
3

Specyficzne kody

EAN13
5902539177725
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy