• Obecnie brak na stanie
  • Hortensja karmazynowa bukietowa 2L
  • Hortensja karmazynowa bukietowa 2L
  • Hortensja karmazynowa bukietowa 2L
Hortensja karmazynowa bukietowa 2L
search
Hortensja

Hortensja karmazynowa bukietowa 2L

Hydrangea paniculata

Skrócony opis produktu:

Hortensja karmazynowa to bardzo pięknie przebarwiająca się hortensja bukietowa. Na początku jest kremowobiała, w środku lata różowieje, a jesienią przebarwia się na czerwono-purpurowo. Kwiaty stożkowe, duże, pojawiają się na przełomie czerwca-lipca i utrzymują się na krzewie aż do jesieni. Krzew osiąga ok.2 m wysokości. Kwiaty odwiedzane są chętnie przez pszczoły i motyle.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

24,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 24,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Hortensja bukietowa karmazynowa to krzew ozdobny o kulistym pokroju dorastający do 2-2,5 m wysokości. Jego kwiaty zdobią ogród nie tylko latem, ale także jesienią. 

Kwiaty

Kwiaty: Barwa kwiatów hortensji karmazynowej zmienia się w trakcie kwitnienia. Początkowo są białe, potem lekko różowieją, by z czasem przebarwić się na ekstrawagancki bordowy kolor zwłaszcza od strony nasłonecznionej.

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie bardzo długo i bujnie na tegorocznych pędach dużymi dochodzącymi do 30 cm słodko pachnącymi kwiatostanami. Dekoracyjne kwiaty mogą jednak pozostawać na pędach przez całą zimę. Można je ścinać do bukietów, a także zasuszać. 

Liście

Liście: Liście są jajowate, ciemnozielone, z wierzchu lekko szorstkie.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Dobrze radzi sobie na stanowisku zarówno słonecznym i w półcieniu. Hortensja bukietowa preferuje podłoże umiarkowanie wilgotne, próchnicze o lekko kwaśnym odczynie. Najpiękniej wybarwiają się krzewy posadzone w lekko kwaśnej, wilgotnej, żyznej i przepuszczalnej glebie. Kolor wybarwienia zależny jest od kwasowości gleby.  W okresie kwitnienia ma zwiększone zapotrzebowanie na wodę, dlatego w okresach bezdeszczowych wskazane jest podlewanie roślin. W przeciwnym razie może dojść do więdnięcia kwiatów.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Kwiatostany pojawiają się na tegorocznych pędach, w związku z tym należy tę hortensję co roku przycinać, żeby uzyskać pożądany kształt krzewu oraz większą ilość nowych pędów.

Podpory

Podpory: Jej pędy są sztywne, wyprostowane, ale podczas kwitnienia nieco rozchylają się na boki. Pędy, które uwieńczone są kwiatami mają również ciemny czerwony kolor. Odmiana ta polecana jest przede wszystkim do ogrodów przydomowych, ale także do parków i zieleni osiedlowej.

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 5; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu. 

Pochodzenie

Pochodzenie: Holandia.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
różowy
seledynowy
waniliowe
zielonkawo-żółte
Termin kwitnienia
IX
VI
VII
VIII
Pachnące kwiaty
nie
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5905072261777
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy