• -9,00 zł
  • Jagoda kamczacka Zielona 3L
  • Jagoda kamczacka Zielona 3L
  • Jagoda kamczacka Zielona 3L
Jagoda kamczacka Zielona 3L
search
Jagoda kamczacka

Jagoda kamczacka Zielona 3L

Lonicera coerulea var. Kamtschatica Zielona

Skrócony opis produktu:

Jagoda kamczacka Zielona jest bardzo atrakcyjną i jedną z najsłodszych odmian jagody kamczackiej. Cechuje ją wysoka mrozoodporność oraz małe wymagania przez co idealnie nadaje się do uprawy amatorskiej. Owocuje bardzo mocno, już w pierwszym roku od posadzenia. Dorasta do 1,5 m. Owoce soczyste, słodkie z lekką nutą kwasowości, bardzo smaczne. Sadzonka 4 latnia, pięknie plennie owocuje

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

29,99 zł
20,99 zł Zniżka 9,00 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 29,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Jagoda kamczacka Zielona to odmiana polska. Krzyżówka ta jest stosunkowo młoda, ale już ceniona ze względu na smak i obfitość plonowania. Nie ma też problemu z zapylaczami, należą do nich najpopularniejsze krajowe odmiany. Bardzo polecana do uprawy nawet w ogrodach osób nie mających doświadczenia. Zielona idealnie zestawia się z innymi, popularnymi odmianami, jak: Zojka, Brązowa, Wojtek. 

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty drobne kwiaty biało-żółte, niepozorne, są wytrzymałe na wiosenne przymrozki. Kwiaty miododajne, lekko pachnące. 

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie już na początku kwietnia.

Liście

Liście: Owalne, zielone, młode liście są miękko owłosione.

Owoce

Owoce: Owoce odmiany Zielona są duże, walcowato-cylindryczne, soczyste, słodkie z lekką nutą kwasowości, bardzo smaczne. Owoce sięgają do 3 cm długości. 

Owoce

Dojrzewanie: Owocowanie tej odmiany rozpoczyna się na przełomie miesiąca maja. Owoce mogą się pojawić już po pierwszym roku od posadzenia. Ta odmiana to jedna z wcześniej owocujących.  Dorosła roślina daje ich w sezonie do 5 kilogramów owoców. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Krzew przycinamy dopiero po upływie 5-6 lat. Po tym czasie konieczne jest coroczne cięcie odmładzające. Polega ono na usuwaniu najstarszych pędów, oraz pędów uszkodzonych.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jagody kamczackiej przez pierwsze 5 lat od posadzenia nie przycina się w ogóle. Pierwsze cięcie prześwietlające wykonujemy właśnie po ok 5 latach (w zależności od potrzeby) celem usunięcia starych pędów. Dzięki temu, młodsze pędy zyskają więcej światła, a my zyskamy możliwość uformowania krzewu. Cięcie można wykonać po zbiorach owoców lub przed kwitnieniem.

Zimowanie

Zimowanie: Roślina jest bardzo mrozoodporna. Nie przemarza nawet przy -45 °C, kwiaty znoszą temperatury do  -8 °C. Młode krzewy, na początku listopada obsypujemy ziemią (torfem), robiąc nad każdym z nich kopczyk ok. 30 cm wysokości.

Pochodzenie

Pochodzenie: Polska.

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
Termin kwitnienia
III
IV
Dojrzewanie owoców
V
Wiek rośliny
4

Specyficzne kody

EAN13
5902539171518
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy