• -10,98 zł
  • Pakiet
  • Obecnie brak na stanie
  • Jagoda kamczacka Pakiet N3 Honeybee, Klon 44, Indigo Gem
  • Jagoda kamczacka Pakiet N3 Honeybee, Klon 44, Indigo Gem
  • Jagoda kamczacka Pakiet N3 Honeybee, Klon 44, Indigo Gem
  • Jagoda kamczacka Pakiet N3 Honeybee, Klon 44, Indigo Gem
  • Jagoda kamczacka Pakiet N3 Honeybee, Klon 44, Indigo Gem
  • Jagoda kamczacka Pakiet N3 Honeybee, Klon 44, Indigo Gem
Jagoda kamczacka Pakiet N3 Honeybee, Klon 44, Indigo Gem
search
Jagoda kamczacka

Jagoda kamczacka Pakiet N3 Honeybee, Klon 44, Indigo Gem

Lonicera caerulea var. kamtschatica

Skrócony opis produktu:

Pakiet trzech sadzonek jagody kamczackiej: Honeybee, Klon 44, Indigo Gem. Krzewy osiągają do 160cm wysokości. Owocują już na przełomie maja i czerwca. Nadają się dla początkujących ogrodników i do hodowania w pojemnikach.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

47,97 zł
36,99 zł Zniżka 10,98 zł

Zamiast 59,97 zł

Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 47,97 zł

Ten pakiet zawiera

Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Pakiet trzech sadzonek jagody kamczackiej: Honeybee, Klon 44, Indigo Gem. To odmiany dorastające do 160 cm wysokości. Pakiet jest idealnie dopasowany jeśli chodzi o okres kwitnienia, a co za tym idzie zapewnia obfite owocowanie. Pierwsze owoce pojawiają się już w czerwcu, często w pierwszym roku po posadzeniu. Znane pod wieloma nazwami: suchodrzew jadalny, jagoda kaukaska, borówka kamczacka, wiciokrzew kamczacki – pod wszystkimi ukrywa się jedna roślina o niezwykłych właściwościach. Jej popularność rośnie z dnia na dzień, zwłaszcza na fali mody na zdrową żywność. Jagody kamczackie wytwarzają smaczne i zdrowe owoce, które nawet po przetworzeniu zachowują 80% cennych związków. Są doskonałym surowcem do wyrobu kompotów, suszu, nalewek, przecierów, galaretek, mogą być również mrożone. Z jagód można wytwarzać alkohol – głównie nalewki. Warto więc zastanowić się nad ich uprawą w ogrodzie, tym bardziej, że nie jest to trudne.

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty żółtokremowe, niepozorne, są wytrzymałe na wiosenne przymrozki. Rośliny są obcopylne, co oznacza, że do obfitego owocowania wymagają sąsiedztwa innych odmian jagody kamczackiej. 

Kwitnienie

Kwitnienie: Jagoda kamczacka kwitnie w I poł kwietnia. 

Liście

Liście: Owalne, zielone, od spodu niebieskawe, młode liście są miękko owłosione.

Owoce

Owoce: Owoce Indigo Gem są cylindryczne, ciemnogranatowe z jaśniejszym, woskowym nalotem, nieduże, soczyste, słodkie, lekko kwaskowate. Owoce Klon 44 mają dzbankowaty kształt, tępo zakończone. Skórka ciemnoniebieska, pokryta srebrzystym, woskowym nalotem, w smaku słodko-kwaskowate. Owoce Honeybee mają cylindryczny kształt, wyglądem przypominają odmiany rosyjskie, soczyste, lekko kwaśne. Owoce jagody kamczackiej są bogate w cenne składniki odżywcze: pektyny, kwasy organiczne, witaminę C i cukry. Ponadto barwniki zawarte w jagodach posiadają właściwości wzmacniające naczynia krwionośne i usuwają z organizmu toksyny i metale ciężkie.

Owoce

Dojrzewanie: Honeybee, Klon 44 i Indigo Gem owocują na przełomie maja i czerwca. Pierwsze owoce jagody kamczackiej mogą pojawić się już w pierwszym roku po posadzeniu. W drugim i trzecim roku po posadzeniu można uzyskać od 0,5 do 1 kg owoców z jednego krzaka. Z jednego krzewu można uzyskać nawet do 5 kg owoców. Jagoda kamczacka może owocować nawet 30 lat.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Jagody kamczackie są łatwe w uprawie, tolerują gleby piaszczyste i suche, choć najlepiej rosną na podłożach lekko kwaśnych, umiarkowanie wilgotnych, piaszczysto-gliniastych, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jagody kamczackiej przez pierwsze 5 lat od posadzenia nie przycina się w ogóle. Pierwsze cięcie prześwietlające wykonujemy właśnie po ok 5 latach (w zależności od potrzeby) celem usunięcia starych pędów. Dzięki temu, młodsze pędy zyskają więcej światła, a my zyskamy możliwość uformowania krzewu. Cięcie można wykonać po zbiorach owoców lub przed kwitnieniem.

Zimowanie

Zimowanie: Roślina jest bardzo mrozoodporna. Nie przemarza nawet przy -40 °C. Młode krzewy, na początku listopada obsypujemy ziemią (torfem), robiąc nad każdym z nich kopczyk ok. 30 cm wysokości.

Pochodzenie

Pochodzenie: Polska i Kanada.

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Termin kwitnienia
IV
Pachnące kwiaty
nie
Dojrzewanie owoców
V
VI

Specyficzne kody

EAN13
5902539170412
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.