• Jagoda kamczacka Indigo Gem 1L
  • Jagoda kamczacka Indigo Gem 1L
  • Jagoda kamczacka Indigo Gem 1L
  • Jagoda kamczacka Indigo Gem 1L
  • Jagoda kamczacka Indigo Gem 1L
Jagoda kamczacka Indigo Gem 1L
search
Jagoda kamczacka

Jagoda kamczacka Indigo Gem 1L

Lonicera caerulea var. kamtschatica Jugana

Skrócony opis produktu:

Jedna z najnowszych kanadyjskich odmian, charakteryzuje się bardzo obfitym owocowaniem, wzniesionym pokrojem i szybkim wzrostem. Posiada wysoką odporność na choroby oraz mróz.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Ostatnie sztuki

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

19,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 19,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Jagoda kamczacka Indigo Gem to krzew dorastający do 150 cm wysokości i około 120 cm szerokości, a w porze kwitnienia cały obsypuje się drobnymi kwiatami i wyróżnia się dużą plennością. Znana pod wieloma nazwami: suchodrzew jadalny, jagoda kaukaska, borówka kamczacka, wiciokrzew kamczacki – pod wszystkimi ukrywa się jedna roślina o niezwykłych właściwościach. Jej popularność rośnie z dnia na dzień, zwłaszcza na fali mody na zdrową żywność. Jagoda kamczacka wytwarza smaczne i zdrowe owoce, warto więc zastanowić się nad jej uprawą w ogrodzie, tym bardziej, że jest wyjątkowo prosta w uprawie. 

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty bladożółte, niepozorne, są wytrzymałe na wiosenne przymrozki. Roślina jest obcopylna, co oznacza, że do obfitego owocowania wymaga sąsiedztwa innych odmian jagody kamczackiej. Odmiana Indigo Gem jest idealnym zapylaczem dla odmian: Aurora i Honeybee.

Kwitnienie

Kwitnienie: Jagoda kamczacka Indigo Gem kwitnie w kwietniu. 

Liście

Liście: Owalne, zielone, od spodu niebieskawe, młode liście są miękko owłosione.

Owoce

Owoce: Cylindryczne, ciemnogranatowe z jaśniejszym, woskowym nalotem, nieduże. Soczyste, słodkie, lekko kwaskowate, smaczne. Im bardziej dojrzałe tym słodsze. Średnia Średnia masa owocu 1,4g, długość do 22mm. Owoce jagody kamczackiej są bogate w cenne składniki odżywcze: pektyny, kwasy organiczne, witaminę C i cukry. Ponadto barwniki zawarte w jagodach posiadają właściwości wzmacniające naczynia krwionośne i usuwają z organizmu toksyny i metale ciężkie.

Owoce

Dojrzewanie: Indigo Gem owocuje od połowy czerwca do połowy lipca. Pierwsze owoce jagody kamczackiej mogą pojawić się już w pierwszym roku po posadzeniu. W drugim i trzecim roku po posadzeniu można uzyskać od 0,5 do 1 kg owoców z jednego krzaka. Z jednego krzewu odmiany Indigo Gem można uzyskać nawet do 5 kg owoców. Jagoda kamczacka może owocować nawet 30 lat. Odmiana ta nadaje się zarówno do zbioru ręcznego jak i mechanicznego.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Jagody kamczackie są łatwe w uprawie, tolerują gleby piaszczyste i suche, choć najlepiej rosną na podłożach lekko kwaśnych, umiarkowanie wilgotnych, piaszczysto-gliniastych. Preferuje stanowiska słoneczne.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jagody kamczackiej przez pierwsze 5 lat od posadzenia nie przycina się w ogóle. Pierwsze cięcie prześwietlające wykonujemy właśnie po ok 5 latach (w zależności od potrzeby) celem usunięcia starych pędów. Dzięki temu, młodsze pędy zyskają więcej światła, a my zyskamy możliwość uformowania krzewu. Cięcie można wykonać po zbiorach owoców lub przed kwitnieniem.

Zimowanie

Zimowanie: Roślina jest bardzo mrozoodporna. Nie przemarza nawet przy -40 °C, kwiaty znoszą temperatury do  -8 °C. Młode krzewy, na początku listopada obsypujemy ziemią (torfem), robiąc nad każdym z nich kopczyk ok. 30 cm wysokości.

Pochodzenie

Pochodzenie: Kanada.

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Pachnące kwiaty
nie
Dojrzewanie owoców
VI

Specyficzne kody

EAN13
5902539175356
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy