• Obecnie brak na stanie
  • Róża rabatowa czerwona Nina 3L
  • Róża rabatowa czerwona Nina 3L
  • Róża rabatowa czerwona Nina 3L
  • Róża rabatowa czerwona Nina 3L
Róża rabatowa czerwona Nina 3L
search
Róże

Róża rabatowa czerwona Nina 3L

rosa Nina

Skrócony opis produktu:

Róża rabatowa Nina jest prostą w uprawie docenianą róża dorastającą do 80 cm wysokości. Dzięki łatwości w uprawie znajduje miejsce w ogrodach, zieleni miejskiej, a także w donicach na balkonie czy tarasie.

AKTUALNY WYGLĄD SADZONKI NA MIESIĄC KWIECIEŃ 2024. TAKA RÓŻA WYMAGA OKRYCIA PRZED PRZYMROZKAMI

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

34,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 34,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

AKTUALNY WYGLĄD SADZONKI NA MIESIĄC KWIECIEŃ 2024. TAKA RÓŻA WYMAGA OKRYCIA PRZED PRZYMROZKAMI

opis.png

Opis ogólny: Róża rabatowa Nina jest różą o wszechstronnym zastosowaniu i atrakcyjnym kwitnieniu. Doceniana przede wszystkim dzięki łatwości w w uprawie. Jest uznawana za jedną z najlepszych, obficie kwitnących odmian o czerwonych kwiatach. Dorasta do około 80 cm wysokości. Jest idealna do uprawy nie tylko w ogrodach, ale również w donicach na balkonach i tarasach. Wigor i długie obfite kwitnienie sprawiają, że odmiana ta jest polecana do sadzenia na miejskich rabatach. Doskonale nadaje się do tworzenia grup jednorodnych oraz niskich, swobodnych żywopłotów okalających kwietniki bądź wiodących wzdłuż chodników lub ścieżek.

kwiaty.png

Kwiaty: Kwiaty koloru czerwonego o średnicy około 7 cm. Zebrane są w duże kwiatostany liczące nawet do 30 kwiatów. Kwiaty przyjemnie pachną, nadają się do wazonów jako cięte.

kwitnienie.png

Kwitnienie: Krzewy zaczynają kwitnienie w połowie czerwca i kontynuują je aż do późnej jesieni.

liście.png

Liście: Liście są drobne, ciemnozielone, lekko błyszczące.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Rośnie bardzo dobrze w każdym miejscu i warunkach. Posadzona w lekkim półcieniu też sobie poradzi (potrzebuje minimum 6 godzin słońca dziennie). Dzięki swoim niewielkim rozmiarom będzie doskonale wyglądała jako soliter w samotnych sadzeniach, jako dodatek do rabat bylinowych oraz w niewielkiej grupie.

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Róże rabatowe tnie się dość skąpo. Wymagają jedynie prześwietlania krzewu by uzyskać pożądany pokrój i zapobiec chorobom (skracamy je o 1/3 długości pędu). Usuwamy pędy skrzyżowane aby zapobiec ich wzajemnemu ocieraniu się. Co kilka lat usuwa się najstarsze pędy, zaczynające kwitnąć słabo i mniejszymi kwiatami. Zastępuje się je młodszymi. Wycina się również najsłabsze i cienkie, silnie rozgałęzione drobne pędy. Takie cięcie wykonuje się wiosną, gdy przymrozki ustąpią.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Krzewy róż okrywamy dopiero po pierwszych przymrozkach – zwykle termin ten przypada na przełom października i listopada. Z okrywaniem róż nie należy się śpieszyć. Podstawę krzewów róż obsypujemy 20 cm warstwą ziemi ogrodowej. Warstwa ta ochroni podstawę pędu i system korzeniowy nawet przed dużymi spadkami temperatury. Na wierzch kopczyka dobrze jest ułożyć korę, liście lub trociny. Wyższe krzewy zabezpieczamy słomianym chochołem lub białą agrowłókniną. Materiały te ochronią pędy przed zimnymi wiatrami. Pędy korony związujemy, a następnie otulamy materiałem i zawiązujemy sznurkiem.

 

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: Dania

Opis

Rodzaj
ozdobne
Kolor kwiatów
czerwony
Termin kwitnienia
IX
VI
VII
VIII
Pachnące kwiaty
tak

Specyficzne kody

EAN13
5902539179835
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.