• Róża pnąca czerwona Mushimara 3L
  • Róża pnąca czerwona Mushimara 3L
  • Róża pnąca czerwona Mushimara 3L
Róża pnąca czerwona Mushimara 3L
search
Róże

Róża pnąca czerwona Mushimara 3L

Skrócony opis produktu:

Róża Mushimara to róża pnąca silnie czerwona. Jej duże, pełne, pięknie pachnące kwiaty idealnie współgrają z dużymi, ciemno-zielonymi, błyszczącymi liśćmi. Krzewy silne, dynamicznie rosnące, o grubych pędach zakończonych pąkami, dobrze zimują i są odporne na choroby. Ich dużym atutem jest także to, że są wyjątkowo trwałe. 

AKTUALNY WYGLĄD SADZONKI NA MIESIĄC KWIECIEŃ 2024. TAKA RÓŻA WYMAGA OKRYCIA PRZED PRZYMROZKAMI

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

34,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 31,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

AKTUALNY WYGLĄD SADZONKI NA MIESIĄC KWIECIEŃ 2024. TAKA RÓŻA WYMAGA OKRYCIA PRZED PRZYMROZKAMI
opis.png

Opis ogólny: Piękna, tradycyjna róża pnąca w klasycznej, wciąż bardzo poszukiwanej kolorystyce. Charakteryzuję się dobrą mrozoodpornością. Polecana do barwnych kompozycji. Nadaje się do również do uprawy w pojemnikach. Cechuje ją wigor, długi okres kwitnienia i szybki wzrost. Osiąga do 3 metrów wysokości.

kwiaty.png

Kwiaty: Kwiaty średniej wielkości (średnica około 6-8 cm), czerwone, zebrane w kwiatostany od kilku do kilkunastu sztuk. Delikatne, zwiewne płatki tworzą półpełny, pachnący kwiat z widocznym żółtym środkiem pręcików w pełnym rozkwicie.

kwitnienie.png

Kwitnienie: Róża pnąca mushimara kwitnie obficie w czerwcu i powtarza kwitnienie aż do października.

liście.png

Liście:  Liście gęste, ciemno zielone, skórzaste i błyszczące.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Rośnie bardzo dobrze na glebach piaszczysto-gliniastych. Lubi umiarkowanie wilgotne podłoża, preferuje glebę o pH 6,5 - 7,5. Różę najlepiej posadzić na stanowisku słonecznym, lecz posadzona w lekkim półcieniu też sobie poradzi (potrzebuje minimum 6 godzin słońca dziennie).

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: W okresie kwitnienia na bieżąco usuwamy przekwitłe kwiaty i kwiatostany. W okresie letnim krzew wymaga podlewania – najlepiej wykonywać tę czynność rano lub wieczorem. Unikamy moczenia liści i kwiatów. Cięcie róż pnących rozpoczynamy dopiero od 3 roku. Przez pierwsze lata róże muszą się rozrosnąć by wytworzyć silne pędy szkieletowe. W przypadku róż powtarzających kwitnienie, cięcie wykonujemy na wiosnę. Możemy oczywiście specjalnie nie ingerować w nasze róże i pozostawić je by rosły swobodnie. Otrzymamy wtedy naturalną formę parkową, kolumnową czy nawet okrywową. Jednakże zdecydowanie lepsze i obfitsze kwitnięcie zapewni nam nie tylko przycinanie pędów ale i odpowiednie formowanie róży pnącej. Róże pnące sadzone przy ścianach, ogrodzeniach itp. formujemy w tzw. wachlarz. Polega to na rozpięciu głównych pędów jak najbardziej poziomo na podporze. A jeżeli chcemy uzyskać formę kolumnową z róży pnącej to owijamy pędy wokół konstrukcji. Umożliwi to skierowanie soków do młodych pędów wybijających z pąków skróconych pędów i pobudzi różę do tworzenia bocznych pędów kwiatonośnych. Te właśnie boczne pędy skracamy niezbyt silnie co roku o 1/3 do 2/3 długości. W zależności od naszych potrzeb, możemy również nieco skrócić główne gałęzie. Należy oczywiście o pamiętać o odmładzaniu róży wycinając co kilka lat część najstarszych pędów by zastąpić je młodszymi.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Krzewy róż okrywamy dopiero po pierwszych przymrozkach – zwykle termin ten przypada na przełom października i listopada. Z okrywaniem róż nie należy się śpieszyć. Podstawę krzewów róż obsypujemy 20 cm warstwą ziemi ogrodowej. Warstwa ta ochroni podstawę pędu i system korzeniowy nawet przed dużymi spadkami temperatury. Na wierzch kopczyka dobrze jest ułożyć korę, liście lub trociny.

 

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: Holandia.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Kolor kwiatów
czerwony
Termin kwitnienia
IX
VI
VII
VIII
X
Pachnące kwiaty
tak
Wiek rośliny
3

Specyficzne kody

EAN13
5905072261999
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.