• -5,00 zł
  • Obecnie brak na stanie
  • Róża wielkokwiatowa Landora żółta 3L
  • Róża wielkokwiatowa Landora żółta 3L
  • Róża wielkokwiatowa Landora żółta 3L
Róża wielkokwiatowa Landora żółta 3L
search
Róże

Róża wielkokwiatowa Landora żółta 3L

rosa Landora

Skrócony opis produktu:

Róża wielkokwiatowa Landora to jedna z najbardziej atrakcyjnych odmian róż wielkokwiatowych. Charakteryzuje się wysoką odpornością na choroby oraz trwałością barwy kwiatów, które nie blakną pod wpływem słońca i nie przebarwiają się na deszczu. Osiąga od 80-130cm wysokości. Odmiana jest odporna na mróz i bardzo dobrze reaguje na cięcie.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

34,99 zł
29,99 zł Zniżka 5,00 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 34,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny:  Piękna odmiana róży wielkokwiatowej w żółtym kolorze. Polecana do barwnych kompozycji z innymi różami, do nasadzeń parkowych, a także pojedynczo na stanowiska eksponowane. Nadaje się do również do uprawy w pojemnikach. Cechuje ją wigor, ciemnozielone liście oraz obfite kwitnienie. Osiąga około 1m wysokości.

kwiaty.png

Kwiaty: Kwiaty duże (o średnicy około 10 cm) najczęściej pojedyncze na pędzie o słodkim zapachu. Wyróżnia się głęboką zółtą barwą.

kwitnienie.png

Kwitnienie: Róża wielkokwiatowa kwitnie od czerwca do października.

liście.png

Liście: Liście zielone, skórzaste i błyszczące.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Rośnie bardzo dobrze w każdym miejscu i warunkach. Posadzona w lekkim półcieniu też sobie poradzi (potrzebuje minimum 6 godzin słońca dziennie). Doskonale wyglądała w samotnych nasadzeniach, jako dodatek do rabat bylinowych oraz w niewielkiej grupie.

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Róże wielkokwiatowe najlepiej kwitną na przyrostach tegorocznych, dlatego trzeba je przycinać co roku. U tych róż pozostawiamy od trzech do siedmiu pędów głównych (wybieramy pędy najmłodsze), a wszystkie pozostałe ścinamy równo z ziemią. Pozostawione pędy powinny tworzyć jakby czarę pucharu. Przycinamy je skracając na trzy–cztery oczka (licząc od ziemi), do wysokości 20–30 cm. Niżej (do 15 cm wysokości) można przyciąć pędy słabsze i cieńsze. Strona, w którą skierowane jest oczko wskazuje kierunek wzrostu młodego pędu. Najlepiej, gdy oczko położone najbliżej miejsca cięcia jest skierowane na zewnątrz krzewu, ponieważ oczko to da początek przedłużeniu gałęzi. Wszystkie pędy rosnące do środka krzewu należy systematycznie usuwać.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Krzewy róż okrywamy dopiero po pierwszych przymrozkach – zwykle termin ten przypada na przełom października i listopada. Z okrywaniem róż nie należy się śpieszyć. Podstawę krzewów róż obsypujemy 20 cm warstwą ziemi ogrodowej. Warstwa ta ochroni podstawę pędu i system korzeniowy nawet przed dużymi spadkami temperatury. Na wierzch kopczyka dobrze jest ułożyć korę, liście lub trociny. Wyższe krzewy zabezpieczamy słomianym chochołem lub białą agrowłókniną. Materiały te ochronią pędy przed zimnymi wiatrami. Pędy korony związujemy, a następnie otulamy materiałem i zawiązujemy sznurkiem.

 

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: Niemcy.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
żółty
Termin kwitnienia
IX
VI
VII
VIII
Pachnące kwiaty
tak

Specyficzne kody

EAN13
5902539179934
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.