• Obecnie brak na stanie
  • Róża wielkokwiatowa biała Chopin 3L
  • Róża wielkokwiatowa biała Chopin 3L
  • Róża wielkokwiatowa biała Chopin 3L
Róża wielkokwiatowa biała Chopin 3L
search
Róże

Róża wielkokwiatowa biała Chopin 3L

rosa Chopin

Skrócony opis produktu:

Róża wielkokwiatowa Chopin to jedna z najbardziej wartościowych polskich odmian róż. Krzew jest dobrze rozgałęziony i obficie ulistniony. W dobrych warunkach glebowych dorasta do 1,5 m. Odmiana mrozoodporna. Nie ma dużych wymagań w stosunku do odczynu gleby. Doskonała zarówno do nasadzeń pojedynczych jak i w grupach

AKTUALNY WYGLĄD SADZONKI NA MIESIĄC MARZEC 2024. TAKA RÓŻA WYMAGA OKRYCIA PRZED PRZYMROZKAMI

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

34,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 34,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

AKTUALNY WYGLĄD SADZONKI NA MIESIĄC MARZEC 2024. TAKA RÓŻA WYMAGA OKRYCIA PRZED PRZYMROZKAMI
opis.png

Opis ogólny: Piękna róża wielkokwiatowa biała. Polecana do barwnych kompozycji z innymi różami, do nasadzeń parkowych, a także pojedynczo na stanowiska eksponowane. Nadaje się do również do uprawy w pojemnikach. Cechuje ją wigor, soczyście zielone liście oraz obfite kwitnienie. Osiąga około 1,5m wysokości.

kwiaty.png

Kwiaty: Kwiaty duże (o średnicy około 12 cm) najczęściej pojedyncze na pędzie o intensywnym słodkim zapachu. Wyróżnia się barwą: białą, a wewnątrz kremową.

kwitnienie.png

Kwitnienie: Róża wielkokwiatowa kwitnie od czerwca do października.

liście.png

Liście: Liście zielone, skórzaste i błyszczące.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Rośnie bardzo dobrze w każdym miejscu i warunkach. Posadzona w lekkim półcieniu też sobie poradzi (potrzebuje minimum 6 godzin słońca dziennie). Doskonale wyglądała w samotnych nasadzeniach, jako dodatek do rabat bylinowych oraz w niewielkiej grupie.

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Róże wielkokwiatowe najlepiej kwitną na przyrostach tegorocznych, dlatego trzeba je przycinać co roku. U tych róż pozostawiamy od trzech do siedmiu pędów głównych (wybieramy pędy najmłodsze), a wszystkie pozostałe ścinamy równo z ziemią. Pozostawione pędy powinny tworzyć jakby czarę pucharu. Przycinamy je skracając na trzy–cztery oczka (licząc od ziemi), do wysokości 20–30 cm. Niżej (do 15 cm wysokości) można przyciąć pędy słabsze i cieńsze. Strona, w którą skierowane jest oczko wskazuje kierunek wzrostu młodego pędu. Najlepiej, gdy oczko położone najbliżej miejsca cięcia jest skierowane na zewnątrz krzewu, ponieważ oczko to da początek przedłużeniu gałęzi. Wszystkie pędy rosnące do środka krzewu należy systematycznie usuwać.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Krzewy róż okrywamy dopiero po pierwszych przymrozkach – zwykle termin ten przypada na przełom października i listopada. Z okrywaniem róż nie należy się śpieszyć. Podstawę krzewów róż obsypujemy 20 cm warstwą ziemi ogrodowej. Warstwa ta ochroni podstawę pędu i system korzeniowy nawet przed dużymi spadkami temperatury. Na wierzch kopczyka dobrze jest ułożyć korę, liście lub trociny. Wyższe krzewy zabezpieczamy słomianym chochołem lub białą agrowłókniną. Materiały te ochronią pędy przed zimnymi wiatrami. Pędy korony związujemy, a następnie otulamy materiałem i zawiązujemy sznurkiem. 

 

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: Polska.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Kolor kwiatów
biały
kremowy
Termin kwitnienia
IX
VI
VII
VIII
X
Pachnące kwiaty
tak
Wiek rośliny
3

Specyficzne kody

EAN13
5902539171334
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.