• -5,00 zł
  • Obecnie brak na stanie
  • Róża rabatowa żółta Allgold 3L
  • Róża rabatowa żółta Allgold 3L
  • Róża rabatowa żółta Allgold 3L
Róża rabatowa żółta Allgold 3L
search
Róże

Róża rabatowa żółta Allgold 3L

Skrócony opis produktu:

Róża rabatowa żółta Allgold to bardzo dobrze krzewiąca się odmiana, przez co tworzy zwarte i obszerne rabaty. Odporna na choroby grzybowe oraz mróz. Dorasta do 0.7 metra. Kwiaty ma średniej wielkości, żółte, pełne, intensywnie pachnące. Kwitnie od czerwca do października. Może być stosowana w ogrodach przydomowych, parkach i zieleni osiedlowej. 

AKTUALNY WYGLĄD SADZONKI NA MIESIĄC MARZEC 2024. TAKA RÓŻA WYMAGA OKRYCIA PRZED PRZYMROZKAMI

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

34,99 zł
29,99 zł Zniżka 5,00 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 34,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

AKTUALNY WYGLĄD SADZONKI NA MIESIĄC MARZEC 2024. TAKA RÓŻA WYMAGA OKRYCIA PRZED PRZYMROZKAMI

opis.png

Opis ogólny: Róża rabatowa Allgold jest różą o wszechstronnym zastosowaniu i atrakcyjnym, wczesnym kwitnieniu. Doceniana przede wszystkim dzięki łatwości w w uprawie. Jest uznawana za jedną z najlepszych, obficie kwitnących odmian o żółtych kwiatach. Dorasta do około 0,5 - 0,7 m wysokości. Otrzymała złoty medal przyznany przez Royal National Rose Society (RNRS), Wielka Brytania 1956. Jest idealna do uprawy nie tylko w ogrodach, ale również w donicach na balkonach i tarasach. Wigor i długie obfite kwitnienie sprawiają, że odmiana ta jest polecana do sadzenia na miejskich rabatach. Doskonale nadaje się do tworzenia grup jednorodnych oraz niskich, swobodnych żywopłotów okalających kwietniki bądź wiodących wzdłuż chodników lub ścieżek.

kwiaty.png

Kwiaty: Kwiaty złocistożółte, pełne, średniej wielkości, 6-8 cm, nadające się do cięcia.

kwitnienie.png

Kwitnienie: Krzewy zaczynają kwitnienie w połowie czerwca i kontynuują je aż do późnej jesieni.

liście.png

Liście: Liście początkowo czerwonawe, później ciemnozielone, błyszczące.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Rośnie bardzo dobrze w każdym miejscu i warunkach. Posadzona w lekkim półcieniu też sobie poradzi (potrzebuje minimum 6 godzin słońca dziennie). Dzięki swoim niewielkim rozmiarom będzie doskonale wyglądała jako soliter w samotnych sadzeniach, jako dodatek do rabat bylinowych oraz w niewielkiej grupie.

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Róże rabatowe tnie się dość skąpo. Wymagają jedynie prześwietlania krzewu by uzyskać pożądany pokrój i zapobiec chorobom (skracamy je o 1/3 długości pędu). Usuwamy pędy skrzyżowane aby zapobiec ich wzajemnemu ocieraniu się. Co kilka lat usuwa się najstarsze pędy, zaczynające kwitnąć słabo i mniejszymi kwiatami. Zastępuje się je młodszymi. Wycina się również najsłabsze i cienkie, silnie rozgałęzione drobne pędy. Takie cięcie wykonuje się wiosną, gdy przymrozki ustąpią.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Krzewy róż okrywamy dopiero po pierwszych przymrozkach – zwykle termin ten przypada na przełom października i listopada. Z okrywaniem róż nie należy się śpieszyć. Podstawę krzewów róż obsypujemy 20 cm warstwą ziemi ogrodowej. Warstwa ta ochroni podstawę pędu i system korzeniowy nawet przed dużymi spadkami temperatury. Na wierzch kopczyka dobrze jest ułożyć korę, liście lub trociny. Wyższe krzewy zabezpieczamy słomianym chochołem lub białą agrowłókniną. Materiały te ochronią pędy przed zimnymi wiatrami. Pędy korony związujemy, a następnie otulamy materiałem i zawiązujemy sznurkiem.

 

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie:  Le Grice, Wielka Brytania

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
żółty
Termin kwitnienia
IX
VI
VII
VIII
Pachnące kwiaty
tak
Wiek rośliny
3

Specyficzne kody

EAN13
5902539179842
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.