• Obecnie brak na stanie
  • Róża pnąca żółta Golden Climber 3L
  • Róża pnąca żółta Golden Climber 3L
  • Róża pnąca żółta Golden Climber 3L
Róża pnąca żółta Golden Climber 3L
search
Róże

Róża pnąca żółta Golden Climber 3L

rosa Golden Climber

Skrócony opis produktu:

Róża pnąca Golden Climber to najstarsza odmiana roży oraz bardzo łatwa w uprawie. Intensywnie i przyjemnie pachnąca, pąki nieduże, stożkowate, rozwijają się w początkowo szlachetnie zbudowane kwiaty średniej wielkości, około 10 cm średnicy. Są osadzone zwykle pojedynczo, czasem po kilka. Kwitnie jako jedna z pierwszych róż pnących. Pędy prawie bez kolców dorastające do trzech metrów wysokości. Przybiera barwę czysto cytrynowo-żółtą.

AKTUALNY WYGLĄD SADZONKI NA MIESIĄC KWIECIEŃ 2024. TAKA RÓŻA WYMAGA OKRYCIA PRZED PRZYMROZKAMI
Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

34,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 34,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

AKTUALNY WYGLĄD SADZONKI NA MIESIĄC KWIECIEŃ 2024. TAKA RÓŻA WYMAGA OKRYCIA PRZED PRZYMROZKAMI
opis.png

Opis ogólny:  Piękna, tradycyjna róża pnąca w klasycznej, żółtozłotej kolorystyce. Charakteryzuje się dobrą mrozoodpornością. Polecana do barwnych kompozycji. Nadaje się do również do uprawy w pojemnikach. Cechuje ją wigor, długi okres kwitnienia i szybki wzrost. Osiąga do 4 metrów wysokości.

kwiaty.png

Kwiaty: Kwiaty średniej wielkości (średnica około 6-8 cm), złocistożółte, zebrane w kwiatostany po kilka sztuk. Delikatne, zwiewne płatki tworzą półpełny, pachnący kwiat z widocznym żółtym środkiem pręcików w pełnym rozkwicie.

kwitnienie.png

Kwitnienie: Róża pnąca żółta Golden Climber kwitnie od czerwca do września.

liście.png

Liście:  Liście mają błyszczącą powierzchnię i barwę ciemnej zieleni.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Rośnie bardzo dobrze na glebach piaszczysto-gliniastych. Lubi umiarkowanie wilgotne podłoża, preferuje glebę o pH 6,5 - 7,5. Różę najlepiej posadzić na stanowisku słonecznym, lecz posadzona w lekkim półcieniu też sobie poradzi (potrzebuje minimum 6 godzin słońca dziennie).

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: W okresie kwitnienia na bieżąco usuwamy przekwitłe kwiaty i kwiatostany. W okresie letnim krzew wymaga podlewania – najlepiej wykonywać tę czynność rano lub wieczorem. Unikamy moczenia liści i kwiatów. Cięcie róż pnących rozpoczynamy dopiero od 3 roku. Przez pierwsze lata róże muszą się rozrosnąć by wytworzyć silne pędy szkieletowe. W przypadku róż powtarzających kwitnienie, cięcie wykonujemy na wiosnę. Możemy oczywiście specjalnie nie ingerować w nasze róże i pozostawić je by rosły swobodnie. Otrzymamy wtedy naturalną formę parkową, kolumnową czy nawet okrywową. Jednakże zdecydowanie lepsze i obfitsze kwitnięcie zapewni nam nie tylko przycinanie pędów ale i odpowiednie formowanie róży pnącej. Róże pnące sadzone przy ścianach, ogrodzeniach itp. formujemy w tzw. wachlarz. Polega to na rozpięciu głównych pędów jak najbardziej poziomo na podporze. A jeżeli chcemy uzyskać formę kolumnową z róży pnącej to owijamy pędy wokół konstrukcji. Umożliwi to skierowanie soków do młodych pędów wybijających z pąków skróconych pędów i pobudzi różę do tworzenia bocznych pędów kwiatonośnych. Te właśnie boczne pędy skracamy niezbyt silnie co roku o 1/3 do 2/3 długości. W zależności od naszych potrzeb, możemy również nieco skrócić główne gałęzie. Należy oczywiście o pamiętać o odmładzaniu róży wycinając co kilka lat część najstarszych pędów by zastąpić je młodszymi.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Krzewy róż okrywamy dopiero po pierwszych przymrozkach – zwykle termin ten przypada na przełom października i listopada. Z okrywaniem róż nie należy się śpieszyć. Podstawę krzewów róż obsypujemy 20 cm warstwą ziemi ogrodowej. Warstwa ta ochroni podstawę pędu i system korzeniowy nawet przed dużymi spadkami temperatury. Na wierzch kopczyka dobrze jest ułożyć korę, liście lub trociny.

 

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: USA.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
żółty
Termin kwitnienia
IX
VI
VII
VIII
Pachnące kwiaty
tak

Specyficzne kody

EAN13
5902539179828
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.