• Obecnie brak na stanie
  • Róża historyczna różowa Comte de Chambord 3L
  • Róża historyczna różowa Comte de Chambord 3L
  • Róża historyczna różowa Comte de Chambord 3L
Róża historyczna różowa Comte de Chambord 3L
search
Róże

Róża historyczna różowa Comte de Chambord 3L

rosa Comte de Chambord

Skrócony opis produktu:

Portlandzka róża Comte de Chambord była jedną z najpopularniejszych róż XIX stulecia i nadal całkiem zasłużenie utrzymująca swą pozycję. To gęsty i siny krzew, odporny zarówno na choroby jak i na mróz oraz obficie powtarza kwitnienie nasycając otoczenie baśniowym aromatem. Kwiaty ma pełne, ćwierćrozetowe, w głębokim, nasyconym różowym kolorze w centrum a jaśniejące po brzegach, z zielonym oczkiem. 

AKTUALNY WYGLĄD SADZONKI NA MIESIĄC KWIECIEŃ 2024. TAKA RÓŻA WYMAGA OKRYCIA PRZED PRZYMROZKAMI

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

34,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 34,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

AKTUALNY WYGLĄD SADZONKI NA MIESIĄC KWIECIEŃ 2024. TAKA RÓŻA WYMAGA OKRYCIA PRZED PRZYMROZKAMI

 opis.png

Opis ogólny: Piękna, tradycyjna róża parkowa o wyrazistych ciemnoróżowych kwiatach. Charakteryzuję się dobrą mrozoodpornością. Polecana do barwnych kompozycji rabatowych z innymi różami, do nasadzeń parkowych, a także pojedynczo na stanowiska eksponowane. Nadaje się do również do uprawy w pojemnikach. Cechuje ją wigor, długo utrzymujące się początkowo czerwonawe, później ciemnozielone liście, szybki wzrost oraz obfite kwitnienie. Osiąga około 2m wysokości i 1m szerokości..

kwiaty.png

Kwiaty: Kwiaty duże (o średnicy 11 cm), zebrane w kwiatostany, półpełne odsłaniające środek i pylniki. Urody dodają fantazyjnie pofalowane płatki i umiarkowany słodki zapach. Wyróżniają się nasyconą ciemnoróżową barwą.

kwitnienie.png

Kwitnienie: Róża parkowa różowa kwitnie obficie w maju i powtarza kwitnienie aż do mrozów.

liście.png

Liście: Róża gęsto pokryta ciemnozielonymi półmatowymi liśćmi.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Rośnie bardzo dobrze w każdym miejscu i warunkach. Posadzona w lekkim półcieniu też sobie poradzi (potrzebuje minimum 6 godzin słońca dziennie). Jako, że mocno rozrasta się na szerokość będzie doskonale wyglądała jako soliter w samotnych sadzeniach, jako dodatek do rabat bylinowych oraz w niewielkiej grupie.

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Róże parkowe tnie się dość skąpo. Wymagają jedynie prześwietlania krzewu by uzyskać pożądany pokrój i zapobiec chorobom (skracamy je o 1/3 długości pędu). Usuwamy pędy skrzyżowane aby zapobiec ich wzajemnemu ocieraniu się. Co kilka lat usuwa się najstarsze pędy, zaczynające kwitnąć słabo i mniejszymi kwiatami. Zastępuje się je młodszymi. Wycina się również najsłabsze i cienkie, silnie rozgałęzione drobne pędy. Takie cięcie wykonuje się wiosną, gdy przymrozki ustąpią.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Krzewy róż okrywamy dopiero po pierwszych przymrozkach – zwykle termin ten przypada na przełom października i listopada. Z okrywaniem róż nie należy się śpieszyć. Podstawę krzewów róż obsypujemy 20 cm warstwą ziemi ogrodowej. Warstwa ta ochroni podstawę pędu i system korzeniowy nawet przed dużymi spadkami temperatury. Na wierzch kopczyka dobrze jest ułożyć korę, liście lub trociny. Wyższe krzewy zabezpieczamy słomianym chochołem lub białą agrowłókniną. Materiały te ochronią pędy przed zimnymi wiatrami. Pędy korony związujemy, a następnie otulamy materiałem i zawiązujemy sznurkiem.

 

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: -

Opis

Rodzaj
ozdobne
Kolor kwiatów
różowy
Termin kwitnienia
IX
V
VI
VII
VIII
X
Pachnące kwiaty
tak
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5905072261944
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.