• -6,00 zł
  • Róża rabatowa biała 3L
  • Róża rabatowa biała 3L
  • Róża rabatowa biała 3L
  • Róża rabatowa biała 3L
Róża rabatowa biała 3L
search
Róże

Róża rabatowa biała 3L

Skrócony opis produktu:

Róża rabatowa biała to krzaczaste drzewko o wysokości do około 1 metra, które na jednym pędzie wytwarza nawet kilkadziesiąt kwiatów. Róża ta charakteryzuje się delikatnym zapachem i jest bardzo popularna w ogrodach ze względu na swój urok i piękno. Róża rabatowa biała jest mrozoodporna i dobrze znosi deszczową pogodę. Może być obsadzana na rabatach w ogrodzie lub na balkonie i w pojemnikach

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

34,99 zł
28,99 zł Zniżka 6,00 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 31,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Róża rabatowa biała zasługuje na uwagę ze względu na dużą odporność na choroby i ciągłość kwitnienia. Jest również bardzo odporna na deszczową pogodę. Polecana do sadzenia na różnego typu rabaty, szpalery oraz do uprawy w pojemnikach. 

kwiaty.png

Kwiaty: Kwiaty są koloru biało - kremowego, od 3 do 5 na łodydze, choć zdarzają się przypadki 12 kwiatów na jednym pędzie. Ich średnica dochodzi do 7 cm, wyposażone są w około 30 płatków. Mocno rozwarty pąk róży rozwija się później w symetrycznie wypełniony kwiat, w środku którego widoczne są żółto-pomarańczowe pręciki.

kwitnienie.png

Kwitnienie: Kwitnie obficie. Kwitnienie rozpoczyna w czerwcu, powtarza je aż do nadejścia mrozów. 

liście.png

Liście: Liście początkowo są czerwono - zielone, później ciemnozielone, błyszczące. Młode pędy mają charakterystyczną  bordowa barwę.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Róża uwielbia słońce. Nie ma zbyt wielkich wymagań glebowych. Sprawdza się niemalże w każdej ziemi – byleby nie podmokłej. Roślina wymaga nawożenia i regularnego obcinania przekwitłych pędów. Gleba powinna być gliniasto-piaszczysta z dużą zawartością próchnicy. Gleba powinna mieć pH 6,5

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Z uwagi na ciągłe i obfite kwitnienie, roślina wymaga nawożenia i regularnego obcinania przekwitłych pędów. Zabieg ten jest o tyle istotny, że pobudza roślinę do szybszego, ponownego kwitnienia. W okresie letnim krzew wymaga podlewania - najlepiej wykonywać tę czynność rano lub wieczorem. Unikamy moczenia liści i kwiatów.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Mrozoodporna. Wytrzymuje temperatury do -23° C. Późną jesienią przycinamy roślinę pozostawiając około 10 cm pędów. Te obsypujemy ziemią, trocinami lub torfem. Zabezpieczy to różę przed mrozem. 

 

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: Niemcy. 

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
pozostałe
Termin kwitnienia
IX
VI
VII
VIII
Pachnące kwiaty
tak
Wiek rośliny
3

Specyficzne kody

EAN13
5905072262217
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.