• Róża okrywowa Fairy King 3L
  • Róża okrywowa Fairy King 3L
Róża okrywowa Fairy King 3L
search
Róże

Róża okrywowa Fairy King 3L

Skrócony opis produktu:

Róża okrywowa Fairy King to stosunkowo nowa odmiana. Prosta i rustykalna wytwarza wiele małych czerwonych kwiatów. Róża Fairy King to szeroki, płasko rosnący krzew karłowaty, który może osiągnąć wysokość 30-50 cm i szerokość 40-50 cm. Kwitnie przez cały sezon od czerwca do października. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

34,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 34,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Róża Fairy King to popularna odmiana równie popularnej róży The Fairy. Fairy King wyróżnia się szczególnie czerwonymi kwiatami, które są naprawdę czerwone w przeciwieństwie do różowo-czerwonej odmiany Fairy Queen.

kwiaty.png

Kwiaty: Ciemnoczerwone, pełne kwiaty mają około 3 cm średnicy.

kwitnienie.png

Kwitnienie: Kwitnie nieprzerwanie od końca maja aż do października.

liście.png

Liście: Liście róży są ciemnozielone, pierzaste, naprzemienne.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Róże te preferują stanowiska słoneczne do półcienistych. Najlepiej będą czuły się na glebie piaszczysto-gliniastej o odczynie lekko kwaśnym do zasadowego. Stanowisko nie powinno być również wystawione na zimne podmuchy wiatru. Róże okrywowe podlewamy dużą ilością wody, starając się nie moczyć liści i kwiatów. Unikniemy w ten sposób ewentualnego porażenia chorobami grzybowymi. Ważnym zabiegiem w pielęgnacji róż okrywowych jest ściółkowanie gleby pod krzewami. Do tego celu może być wykorzystana np. kora ogrodowa. Ograniczy ona utratę wilgoci z podłoża oraz wyrastanie chwastów

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Róże okrywowe nie wymagają corocznego cięcia, przycina się je rzadko (zwykle wystarczy raz na kilka lat), usuwając część najstarszych pędów. Co roku wiosną należy jedynie usunąć wszystkie pędy cienkie, chore oraz uszkodzone. U róż okrywowych nie trzeba usuwać przekwitłych kwiatów.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Krzewy róż okrywamy dopiero po pierwszych przymrozkach – zwykle termin ten przypada na przełom października i listopada. Z okrywaniem róż nie należy się śpieszyć. Podstawę krzewów róż obsypujemy 20 cm warstwą ziemi ogrodowej. Warstwa ta ochroni podstawę pędu i system korzeniowy nawet przed dużymi spadkami temperatury. Na wierzch kopczyka dobrze jest ułożyć korę, liście lub trociny. Wyższe krzewy zabezpieczamy słomianym chochołem lub białą agrowłókniną. Materiały te ochronią pędy przed zimnymi wiatrami.

 

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: -.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
czerwony
Termin kwitnienia
IX
V
VI
VII
VIII
X
Pachnące kwiaty
nie

Specyficzne kody

EAN13
5905072261968
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.