• -5,00 zł
  • Obecnie brak na stanie
  • Świdośliwa kanadyjska 1L
  • Świdośliwa kanadyjska 1L
Świdośliwa kanadyjska 1L
search
Świdośliwa

Świdośliwa kanadyjska 1L

Amelanchier canadensis

Skrócony opis produktu:

Świdośliwa kanadyjska to krzew ten ma bardzo dekoracyjne kwiaty pojawiające się na roślinie w kwietniu. Dorasta do 2-3 m. Młode liście rośliny są czerwonawe, później zielenieją. Jesienią przebarwiają się na różne jaskrawe kolory (odcienie czerwieni i fioletu). Zaczyna owocować już w 2/3 roku po posadzeniu. Owoce w odcieniach fioletu są słodkie i nadają się do bezpośredniego spożycia ale też na przetwory, do ciast i na nalewki. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

24,99 zł
19,99 zł Zniżka 5,00 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 24,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Krzew owocowy dorastający do 8 metrów wysokości i około 3 metrów szerokości. Roślina łatwa w uprawie o bardzo lubianych przez szczęśliwych posiadaczy owocach. Świdośliwa nie ma nic wspólnego z zawartą w nazwie śliwą. W Polsce posiadacze krzewu błędnie nazywają go borówką kanadyjską bądź słodką aronią. Nazwa Amelanchier pochodzi od francuskiego słowa "amelanche", co oznacza "małe jabłko". 

kwiaty.png

Kwiaty: Kwiaty są dwupłciowe tzn. mające dobrze wykształcone organy zarówno męskie jak i żeńskie. Białe, drobne, w wyprostowanych gronach. Roślina miododajna

kwitnienie.png

Kwitnienie: Okres kwitnienia jest dość długi i trwa od 7-10 dni. Wiosną kwiaty i kwiatostany rozwijają się wcześniej niż liście w drugiej połowie kwietnia. Krzew owocowy dorastający do 8 metrów wysokości i około 3 metrów szerokości. Roślina łatwa w uprawie o bardzo lubianych przez szczęśliwych posiadaczy owocach. Świdośliwa nie ma nic wspólnego z zawartą w nazwie śliwą. W Polsce posiadacze krzewu błędnie nazywają go borówką kanadyjską bądź słodką aronią. Nazwa Amelanchier pochodzi od francuskiego słowa "amelanche", co oznacza "małe jabłko". 

liście.png

Liście: Zrzucająca na zimę liście, a na wiosnę wytwarzają nowe. Brzegi młodych liści pozostają gładkie (nie mają ząbków), na starszych pojawiają się ząbki, ale przeważnie w drugiej - wierzchołkowej części liści. Liście drobno piłkowane, mniej lub bardziej eliptyczne, na wierzchołkach zaostrzone lub okrągłe, atrakcyjnie się przebarwiające jesienią

stanowisko:wymagania.png

OwoceOwoce kuliste z długimi ogonkami, drobne, purpurowoczarne z nalotem woskowym, soczyste, słodkie i jadalne, zebrane po kilka sztuk. Mogą być wykorzystywane do spożycia na surowo oraz do wyrobu soków, dżemów, konfitur i nalewek.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Krzew z uwagi na małe wymagania glebowe i dużą łatwość przystosowywania się do wzrostu na różnych typach gleb, może być wykorzystywany nawet do poprawy stanu zdegradowanych obszarów przyrodniczych. Pomimo tolerowania przez roślinę gleb lekkich trzeba jednak pamiętać, że w przypadku towarowej uprawy świdośliwy olcholistnej na glebie ubogiej w składniki pokarmowe wzrost krzewów po posadzeniu jest powolny, przez co opóźnia się ich wejście w etap pełnego owocowania.  

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Sadzonka nie wymaga cięcia. Starsze krzewy nie wymagają cięcia - poza formowaniem i ograniczaniem wzrostu (zabiegi wykonuje się pod koniec zimy). To gatunek dość odporny na choroby i szkodniki.

Zimowanie

Zimowanie: Dobrze radzi sobie w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie młodych sadzonek na zimę.  

Pochodzenie

Pochodzenie: USA

Ograniczenia

Ograniczenia: Ze względu na przepisy fitosanitarne w przypadku tego produktu niemożliwa jest jego wysyłka do 🇪🇪Estonia, 🇪🇸Hiszpania, 🇫🇷Francja, 🇮🇹Włochy, 🇱🇻Łotwa, 🇫🇮Finlandia, 🇱🇹Litwa, 🇮🇪Irlandia, 🇬🇧UK, 🇸🇮Słowenia, 🇸🇰Słowacja

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Termin kwitnienia
IV
V
Pachnące kwiaty
nie
Dojrzewanie owoców
VI
VII

Specyficzne kody

EAN13
5902539171952
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy