• Powojnik Clematis wielkokwiatowy Asao 1L
  • Powojnik Clematis wielkokwiatowy Asao 1L
  • Powojnik Clematis wielkokwiatowy Asao 1L
  • Powojnik Clematis wielkokwiatowy Asao 1L
  • Powojnik Clematis wielkokwiatowy Asao 1L
  • Powojnik Clematis wielkokwiatowy Asao 1L
Powojnik Clematis wielkokwiatowy Asao 1L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Clematis wielkokwiatowy Asao 1L

clematis Asao

Skrócony opis produktu:

Clematis powojnik Asao to piękne, dwubarwne pnącze. Jego kwiaty przybierają intensywnie różowy kolor z białą pręgą w środku. Roślina osiąga około 2-3 metrów wysokości. Powojnik będzie pięknie się prezentować zarówno w ogrodzie, jak i w donicach na balkonie czy tarasie.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Powojnik należący do grupy wielkokwiatowej wcześnie kwitnącej. Kwitnie 2 razy w ciągu roku. Dorasta do 2-3 m wysokości. Wyhodowany w Japonii przez Kazushige Ozawę. Powojnik Asao efektownie ozdobi różnego rodzaju podpory. Warto go wykorzystać na altanki, kratki, elewacje domów, a także na pnie drzew czy wysokie krzewy. Odmiana nadaje się również do uprawy w donicy. Kwiaty powojnika będą skuteczną osłoną w naszym ogrodzie przez cały sezon, a do tego niezwykle go ozdobią. 

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty dwubarwne o średnicy około 15-18 cm, najczęściej z 6-8 różowymi działkami z białą pręgą w środku. Pręciki mają żółte pylniki na białych nitkach.  

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie w maju i czerwcu na ubiegłorocznych pędach (zdarza się, że kwiaty są wtedy półpełne z 12-18 działkami) i powtarza kwitnienie na pędach tegorocznych od końca lipca do początku września. Drugie kwitnienie jest jednak słabsze od pierwszego.

Liście

Liście: Ciemnozielone.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Lubi stanowiska półcieniste, niezbyt nasłonecznione i gorące. Szczególnie polecane są stanowiska w pobliżu ścian o wystawie południowej, wschodniej i zachodniej. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny, ale też nie całkiem piaszczystej). 

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Odmiana nie wymaga silnego cięcia. Warto skupić się na usuwaniu usuniętych przyrostów oraz delikatnym formowaniu rośliny. Najlepszym terminem będzie późna jesień lub wczesna wiosna. 

Podpory

Podpory: Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. Elementy z których składa się podpora nie powinny przekraczać 1 cm średnicy. Może wspinać się po naturalnych podporach, np. krzewach liściastych lub iglastych oraz krzewinkach.

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu.  Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Japonia.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Kolor kwiatów
różowy
Termin kwitnienia
IX
V
VI
VIII
Pachnące kwiaty
nie
Wiek rośliny
1

Specyficzne kody

EAN13
5902539170030
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy