• Powojnik Ashva wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Ashva wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Ashva wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Ashva wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Ashva wielkokwiatowy 1L
Powojnik Ashva wielkokwiatowy 1L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Ashva wielkokwiatowy 1L

Clematis Ashva

Skrócony opis produktu:

Powojnik wielkokwiatowy Ashva to zwarta odmiana o dwubarwnych kwiatach ˗ purpurowofioletowych z czerwonym pasem pośrodku działek fantazyjnie pofalowanych na brzegach. Kwitnie obficie i bardzo długo, bo od czerwca do września. Świetna do uprawy w pojemnikach. Osiąga 1,5-2 m wysokości. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Powojnik wielkokwiatowy 'Ashva' to odmiana powojnika wielkokwiatowego, późno kwitnącego. Pierwsza wzmianka o tej odmianie pochodzi z 2002 roku, z Hauptkatalog. Brązowy medal na wystawie Plantarium 2004 r., Holandia

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty o średnicy 5-8 cm, okrągłe w zarysie, złożone najczęściej z 6 działek. Działki purpurowofioletowe, z czerwonym pasem przez środek, ciemniejsze u podstawy, prawie okrągłe, o fantazyjnie pofalowanych brzegach. Pręciki z purpurowymi pylnikami na białoróżowych nitkach. 

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie obficie i bardzo długo, VI-X, na tegorocznych pędach.  

Liście

Liście: Liście całobrzegie, pojedyncze lub złożone z 3 jajowatych listków. Pędy na młodych przyrostach są zielone, później drewnieją, zmieniając kolor  na brązowy.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Odmiana dobrze rośnie na każdym stanowisku, ale preferuje miejsca dobrze oświetlone. Lubi wystawę południową, wschodnią i zachodnią. Najobficiej kwitnie posadzona na glebach żyznych, próchnicznych, wilgotnych, ale przepuszczalnych. Odczyn gleby powinien być od obojętnego do lekko kwaśnego. 

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy.  Wymaga silnego cięcia wczesną wiosną, w pierwszym roku 20 cm od ziemi, nad 2-3 parą pąków, w kolejnych 40 cm, następnie 50 cm od ziemi. 

Podpory

Podpory: Przydatna do sadzenia przy kratach, tyczkach i innych podporach ogrodowych oraz między krzewami. Świetna do uprawy w pojemnikach. Elementy z których składa się podpora nie powinny przekraczać 1 cm średnicy. Może wspinać się po naturalnych podporach, np. krzewach liściastych lub iglastych oraz krzewinkach.

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu.  Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Litwa.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Kolor kwiatów
fioletowy
Termin kwitnienia
IX
VI
VII
VIII
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5902539179965
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy