• Obecnie brak na stanie
  • Powojnik Kardynał Wyszyński wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Kardynał Wyszyński wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Kardynał Wyszyński wielkokwiatowy 1L
Powojnik Kardynał Wyszyński wielkokwiatowy 1L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Kardynał Wyszyński wielkokwiatowy 1L

clematis Kardynał Wyszyński

Skrócony opis produktu:

Powojnik wielkokwiatowy Kardynał Wyszyński to piękna, polska odmiana o czerwono-fioletowych kwiatach. Odmiana idealna do uprawy przy ogrodzeniach, altanach, kratach, tyczkach i innych podporach ogrodowych. Odpowiednia do sadzenia w dużych pojemnikach na balkonach i tarasach. Dorasta do około 2-3 m wysokości.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Polska odmiana Kardynał Wyszyński została wyhodowana w 1982 roku przez Stefana Franczaka. Należy do grupy powojników wielkokwiatowych. Kwitnie późno, bardzo obficie, obsypując się dużymi, jaskrawoczerwonymi kwiatami. Ponieważ jest łatwa w uprawie, jest odpowiednia nawet dla początkujących ogrodników. Odmiana Kardynał Wyszyński rośnie umiarkowanie silnie, osiągając 2-3 m wysokości. Wpina się po podporach za pomocą ogonków liściowych. Idealna na pergole, altany i płoty. Polecana do sadzenia w dużych pojemnikach na balkonach i tarasach. Nagrodzona złotym medalem na wystawie Plantaium 1990 w Holandii.

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty duże, około 14 cm średnicy, czerwone na początku kwitnienia, fioletowieją w trakcie przekwitania. Brzegi kwiatów karbowane, pręciki z czerwonobrązowymi pylnikami na jasnoczerwonych nitkach.  

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie bardzo obficie pod koniec czerwca i w lipcu, potem słabiej do jesieni. 

Liście

Liście: Ciemnozielone.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Lubi stanowisko słoneczne, półcieniste. Szczególnie polecane są stanowiska w pobliżu ścian o wystawie południowej, wschodniej i zachodniej. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny, ale też nie całkiem piaszczystej). 

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Pielęgnacja jest prosta i ogranicza się do wiosennego wycięcia wszystkich zeszłorocznych pędów na wysokości ok. 50 cm oraz do wiosennego zasilania młodych roślin. 

Podpory

Podpory: Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. Elementy z których składa się podpora nie powinny przekraczać 1 cm średnicy. Może wspinać się po naturalnych podporach, np. krzewach liściastych lub iglastych oraz krzewinkach.

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4-9; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu.  Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Polska.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Kolor kwiatów
czerwony
fioletowy
Termin kwitnienia
IX
VI
VII
VIII
Pachnące kwiaty
nie
Wiek rośliny
1

Specyficzne kody

EAN13
5902539170191
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy