• Hortensja Phantom bukietowa na pniu 7.5 L
  • Hortensja Phantom bukietowa na pniu 7.5 L
  • Hortensja Phantom bukietowa na pniu 7.5 L
  • Hortensja Phantom bukietowa na pniu 7.5 L
  • Hortensja Phantom bukietowa na pniu 7.5 L
Hortensja Phantom bukietowa na pniu 7.5 L
search
Hortensja

Hortensja Phantom bukietowa na pniu 7.5 L

Hydrangea paniculata

Skrócony opis produktu:

Hortensja bukietowa Phantom na pniu wyróżnia się niezawodnym kwitnieniem, olbrzymimi wiechowatymi kwiatostanami oraz bujnym wzrostem do 2,5 metra. Zaletą jest zwłaszcza to Hortensja ta obficie kwitnienie każdego roku i nie sprawia kłopotów w uprawie.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

100,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 100,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Drodzy klienci, z uwagi na porę roku roślina przed wysyłką zostanie odpowiednio przycięta, otrzymają Państwo gotową do posadzenia bez konieczności wiosennego cięcia. Na zdjęciach oferty prezentujemy roślinę przed wykonaniem zabiegu oraz w jaki sposób ją przytniemy. Z uwagi na spore rozmiary nie ma możliwości połączenia kilku roślin w jedną paczkę. Wybrane rośliny można zamówić osobno jedynie kurierem na adres domowy.

Opis

Opis ogólny: Odmiana Phantom to bardzo dekoracyjna w czasie kwitnienia hortensja bukietowa na pniu. Wyróżnia się długim kwitnieniem i ogromnymi stożkowatymi, pełnymi kwiatostanami o długości do 30-40 cm. Hortensja polecana jest szczególnie do średnich i dużych ogrodów przydomowych oraz parków. Może być zastosowana jako okazały krzew kwitnący na większych rabatach, w okolicach oczka wodnego, a także jako samotnie wyeksponowana w ogrodach frontowych.

Kwiaty

Kwiaty: Stożkowate, wiechowate, pełne kwiatostany o długości do 30-40 cm składają się wyłącznie z czteropłatkowych kwiatów płonnych. Barwa kwiatów na początku biała, później różowiejąca. 

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnienie trwa długo, zaczyna się już w lipcu i trwa aż do października.

Liście

Liście: Ciemnozielone, duże, jajowate. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Preferuje stanowiska słoneczne, ale toleruje także półcień. Wymaga żyznej, lekko kwaśnej, wilgotnej i przepuszczalnej gleby. Wybieramy miejsca osłonięte, pod ścianą domu, przed żywopłotem lub w pobliżu wysokich drzew.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja:  Aby zawiązywała duże kwiatostany, konieczne jest coroczne cięcie zeszłorocznych przyrostów tuż nad 1-2 pąkiem, oraz usuwanie wszystkich małych, cienkich gałązek. Niecięta może osiągnąć nawet 3 metry wysokości i wytworzy mnóstwo drobnych kwiatów. 

Podpory

Podpory: Pędy tego krzewu są mocne, co gwarantuje nam, że wytrzymają ciężar stożkowatych kwiatów, których długość dochodzi do 30 cm. Może być sadzona pojedynczo i w grupach oraz tworzyć nieformowane żywopłoty. Jest pięknym akcentem na rabacie bylinowej, ładnie wygląda w towarzystwie obficie kwitnących bylin

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu. 

Pochodzenie

Pochodzenie: Holandia.  

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
kremowe
różowe
Termin kwitnienia
IX
VII
VIII
X
Pachnące kwiaty
nie
Wiek rośliny
5

Specyficzne kody

EAN13
5905072266383
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy