• Obecnie brak na stanie
  • Róża okrywowa Scarlet Meidiland 3L
  • Róża okrywowa Scarlet Meidiland 3L
  • Róża okrywowa Scarlet Meidiland 3L
  • Róża okrywowa Scarlet Meidiland 3L
Róża okrywowa Scarlet Meidiland 3L
search
Róże

Róża okrywowa Scarlet Meidiland 3L

rosa

Skrócony opis produktu:

 Róża okrywowa Scarlet Meidiland czerwona to krzewiasty, mocno rozgałęziony typ róży o płożących pędach dorastający do 80-100cm wysokości. Dzięki swojemu pokrojowi które są w stanie okryć nawet dużą powierzchnię.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

34,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 34,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Róża okrywowa Scarlet Meidiland czerwona to krzewiasty, mocno rozgałęziony typ róży o płożących pędach dorastający do 80-100cm wysokości. Dzięki swojemu pokrojowi które są w stanie okryć nawet dużą powierzchnię. Ich czerwone kwiaty zebrane obficie w grona ozdabiają krzew od lata do jesieni. Odmiana wyhodowana w szkółce Meilland w 1987 r. Stosowana jako róża okrywowa, rabatowa i parkowa.

kwiaty.png

Kwiaty: Pąki kwiatowe są wydłużone, a kwiaty małe od 3 do 5 cm od półpełnych do pełnych. Kwiaty tej odmiany zebrane są w bardzo dużych luźnych kwiatostanach, dobrze utrzymują swój czerwony kolor oraz nie blakną w słońcu.  Kolejne kwiatostany tworzą się pod już przekwitającymi. Płatki po kwitnieniu nie zawsze łatwo się osypują.

kwitnienie.png

Kwitnienie: Róże okrywowe kwitną bardzo obficie i powtarza je do mrozów.

liście.png

Liście: Liście błyszczące, ciemnozielone, dość duże. Składają się z kilku listków, które układają się naprzeciwlegle na osadkach wyposażonych w kolce.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Róże te preferują stanowiska słoneczne do półcienistych. Najlepiej będą czuły się na glebie piaszczysto-gliniastej o odczynie lekko kwaśnym do zasadowego. Stanowisko nie powinno być również wystawione na zimne podmuchy wiatru. Róże okrywowe podlewamy dużą ilością wody, starając się nie moczyć liści i kwiatów. Unikniemy w ten sposób ewentualnego porażenia chorobami grzybowymi. Ważnym zabiegiem w pielęgnacji róż okrywowych jest ściółkowanie gleby pod krzewami. Do tego celu może być wykorzystana np. kora ogrodowa. Ograniczy ona utratę wilgoci z podłoża oraz wyrastanie chwastów

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Róże okrywowe nie wymagają corocznego cięcia, przycina się je rzadko (zwykle wystarczy raz na kilka lat), usuwając część najstarszych pędów. Co roku wiosną należy jedynie usunąć wszystkie pędy cienkie, chore oraz uszkodzone. U róż okrywowych nie trzeba usuwać przekwitłych kwiatów.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Krzewy róż okrywamy dopiero po pierwszych przymrozkach – zwykle termin ten przypada na przełom października i listopada. Z okrywaniem róż nie należy się śpieszyć. Podstawę krzewów róż obsypujemy 20 cm warstwą ziemi ogrodowej. Warstwa ta ochroni podstawę pędu i system korzeniowy nawet przed dużymi spadkami temperatury. Na wierzch kopczyka dobrze jest ułożyć korę, liście lub trociny. Wyższe krzewy zabezpieczamy słomianym chochołem lub białą agrowłókniną. Materiały te ochronią pędy przed zimnymi wiatrami.

 

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: Francja.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
Termin kwitnienia
IX
VI
VII
VIII
Pachnące kwiaty
nie

Specyficzne kody

EAN13
5905072261975
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.