• Winorośl Somerset bezpestkowa 2L
  • Winorośl Somerset bezpestkowa 2L
  • Winorośl Somerset bezpestkowa 2L
Winorośl Somerset bezpestkowa 2L
search
Winorośl

Winorośl Somerset bezpestkowa 2L

Vitis Somerset

Skrócony opis produktu:

Somerset to bezpestkowa odmiana o różowych, smacznych owocach. Odmiana o aromatycznych i trwałych owocach, bardzo odporna na mróz. Somerset produkuje piękne różowe, zarumienione winogrona o doskonałym słodkim smak

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

29,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Somerset to amerykański mieszaniec międzygatunkowy, bezpestkowy z zastosowaniem deserowym, przerobowym oraz jako odmiana ogrodowa. Krzew rośnie silnie, jest odporny na mróz oraz choroby grzybowe.  

Owoce

Owoce: Grona średniej wielkości. Owoce beznasienne, małe i owalne. Skórka cienka, łatwo oddziela się soczystego i aromatycznego miąższu. Skórka ciemnoróżowa z mocnym nalotem.

Owoce

Dojrzewanie: Owoce dojrzewają w połowie września (w przypadku uprawy przy ścianie) lub na początku października w przypadku sadzenia na wolnej przestrzeni. Niewykorzystane owoce jako deserowe można przetrzymać na krzewie w celu zwiększenia ekstraktu cukrowego do wykorzystania przy wyrobie win.

Liście

Liście: Liście duże z trzema lub pięcioma głęboko wyciętymi klapami, od dołu omszone, często z drobnymi plamami, które są normalnym i charakterystycznym zjawiskiem dla tej odmiany.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Winorośl wymaga stanowiska słonecznego i ciepłego. Preferuje glebę lekką, przepuszczalną, nie lubi ciężkiej, podmokłej i bardzo kwaśnej. Możliwa do uprawy na terenie całego kraju, nawet w okolicach o nie sprzyjającym klimacie dla innych odmian winorośli. Winorośl sadzimy co 1-1,5 metra, 10-15 cm głębiej niż rosną w doniczce. Mniejsze rośliny sadzimy w zagłębieniu i przysypujemy ziemią dopiero jesienią. Taki sposób sadzenia zdecydowanie zwiększa mrozoodporność krzewów winorośli i zwiększa efektywność podlewania

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Aby zbudować potężny system korzeniowy, winogrona potrzebują dużo wody. Opieka nad nowo posadzoną sadzonką winogron ogranicza się do systematycznego podlewania. Szczególnie ważne jest, aby zwracać uwagę na podlewanie wczesnym latem i kiedy winogrona dojrzewają. Każdy młody krzak winorośli wymaga do trzech wiader wody.

Cięcie

Cięcie: W pierwszym roku po posadzeniu zalecamy prowadzić na jednym do trzech pędów. W kolejnych latach cięcie zależy od wybranego sposobu prowadzenia. Zalecane przerzedzanie, prześwietlanie rośliny w celu uzyskania dobrej jakości owoców. Ciąć średnio-długo, w miarę potrzeb, selekcjonować pędy. Zabieg ten najlepiej wykonywać późną jesienią oraz zimą (przed rozpoczęciem wegetacji), lub latem po częściowym zdrewnieniu nowych przyrostów. Najlepiej plonują starsze krzewy prowadzone w wysokiej formie z łozami ciętymi na 8-10 pąków.

Podpory

Podpory: Doskonale nadaje się na wszelkie pergole, ogrodzenia, altany, kratki, podpory ogrodowe.

Zimowanie

Zimowanie: Wytrzymuje spadki temperatur do -32 st. C. Młode sadzonki zaleca się jednak chronić na zimę (np. agrowłókniną). Na początku listopada obsypujemy krzewy ziemią, robiąc nad każdym z nich kopczyk ok. 30 cm wysokości, chroni to roślinę nie tylko przed niską temperaturą ale też przed zalaniem podczas odwilży.

Pochodzenie

Pochodzenie: USA.

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Pachnące kwiaty
nie
Dojrzewanie owoców
IX
X

Specyficzne kody

EAN13
5902539176285
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.