• -5,00 zł
  • Obecnie brak na stanie
  • Powojnik Red Star wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Red Star wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Red Star wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Red Star wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Red Star wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Red Star wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Red Star wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Red Star wielkokwiatowy 1L
Powojnik Red Star wielkokwiatowy 1L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Red Star wielkokwiatowy 1L

Clematis Red Star

Skrócony opis produktu:

Powojnik wielkokwiatowy Red Star to piękna, japońska odmiana o czerwonych, pełnych oraz półpełnych kwiatach. Kwitnie obficie na przełomie maja / czerwca, powtarzając kwitnienie w sierpniu (słabsze). Odmiana przydatna do uprawy przy ogrodzeniach, altanach, kratach, tyczkach i innych podporach ogrodowych. Dorasta do około 2 m wysokości

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
20,99 zł Zniżka 5,00 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Powojnik należący do grupy wielkokwiatowej wcześnie kwitnącej. Kwitnie 2 razy w ciągu roku. Idealny na balkon i taras gdyż dorasta zaledwie do 1,5-2 m wysokości. Wyhodowany w Japonii przez Takashi Watanabe. 

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty czerwone pełne lub półpełne, duże śr. 10˗14 cm. Działki nieregularne, szeroko lancetowate, ostro zakończone z pofalowanymi brzegami, z różowym pasem biegnącym przez środek, jaśniejsze u podstawy, z zielonymi przebarwieniami najbardziej widocznymi na zewnętrznych okółkach. Pręciki mają purpurowe pylniki na kremowożółtych nitkach.  

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie pod koniec maja i w czerwcu na ubiegłorocznych pędach, a najobficiej od początku lipca do jesieni na pędach nowych. 

Liście

Liście: Ciemnozielone.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Lubi stanowisko słoneczne, półcieniste. Szczególnie polecane są stanowiska w pobliżu ścian o wystawie południowej, wschodniej i zachodniej. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny, ale też nie całkiem piaszczystej). 

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Red Star wymaga słabego cięcia. Na przełomie lutego/marca wystarczy usunąć martwe pędy, a żywe można przyciąć słabo: w pierwszym roku 30 cm od ziemi nad silnymi pąkami, w drugim ˗ 70 cm, a w następnych latach na wys. 150 cm. Przycinanie zalecamy wykonać po przekwitnięciu aby powojnik miał szanse zakwitnąć ponownie na pędach tegorocznych. 

Podpory

Podpory: Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. Elementy z których składa się podpora nie powinny przekraczać 1 cm średnicy. Może wspinać się po naturalnych podporach, np. krzewach liściastych lub iglastych oraz krzewinkach.

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu.  Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Japonia.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Kolor kwiatów
czerwony
Termin kwitnienia
IX
V
VI
VIII
Pachnące kwiaty
nie
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5902539172393
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy